fbpx

Франківець отримав рік тюрми за ухилення від призову за мобілізацією

Політика 10:33, 26.12, 2022

Івано-Франківський міський суд визнав чоловіка винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації і призначив 1 рік позбавлення волі.

У судовій справі зазначається, що обвинувачений у 2002 році був зарахований у запас із присвоєнням військово-облікової спеціальності «водій».

У квітні 2022 р. він пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до військової служби. 27 травня чоловік отримав повістку – о 10:00 6 червня з’явитися на призовну дільницю для відправки до ЗСУ.

Вранці 6 червня на призовній дільниці чоловік заявив, що відмовляється проходити військову службу у зв’язку із поганим самопочуттям. Тоді ж йому вручили другу повістку на вечір 6 червня. Але обвинувачений її проігнорував.

У суді чоловік визнав свою провину. Розповів, що неодноразово приходив до військового комісаріату і скаржився на проблеми зі здоров’ям, але на його скарги не зважали.

Після 6 червня повторно пройшов комісію, яка також визнала його повністю придатним до військової служби. Рішення ВЛК він не оскаржував.

Суду розповів, що про хворобу йому сказав гастроентеролог, однак не вказав, чи з цією хворобою він придатний для служби.

Вказав, що у лікарні не лікувався, оскільки пив таблетки вдома. Документів, які б підтверджували хворобу, не має, оскільки лікувався приватно і це не фіксувалося.

Зауважив, що не ухилявся від військової служби і його ніхто не розшукував. Просив суд виправдати.

Прокурор у засіданні просив призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.

У результаті суддя визнав чоловіка винним та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: