fbpx

Франківськ здобув першість в рейтингу публічності муніципалітетів

Політика 16:56, 01.10, 2019

Міський голова Івано-Франківська та виконком міської ради визнані найбільш відкритими в Україні.

За результатами дослідження діяльності органів місцевого самоврядування обласних центрів протягом 2018 року загальний показник Індексу публічності Івано-Франківської міської ради становить 86,79%. Це на 9,09% більше, ніж у попередньому періоді, та дозволяє місту посісти перше місце в загальнонаціональному рейтингу. Вже вшосте поспіль таке оцінювання муніципалітетів проводить в Україні ОПОРА: оцінють всі обласні центри, а також Краматорськ і Северодонецьк.

Муніципалітету Івано-Франківська вдалося зберегти лідерські позиції в рейтингу завдяки забезпеченню зручного доступу громадян до адміністративних послуг, продовженню практики використання електронних сервісів, відсутності процедурних обмежень щодо доступу мешканців міста до засідань колегіальних органів міськради та систематичному впровадженню політики відкритих даних. Водночас залишається ще низка недоліків, пов’язаних в першу чергу з доступом до комплексної інформації про орган місцевого самоврядування та його діяльність.

Про це повідомив координатор ОПОРИ у Івано-Франківській області Іван Маруняк на пресконференції в Івано-Франківську.

Проти даних минулорічного дослідження Індекс публічності міського голови Івано-Франківська зріс на 7,75% та становить 97,45%. Це найвищий результат серед решти міських голів, причому першість у рейтингу підтверджується третій рік поспіль.

Руслан Марцінків
Руслан Марцінків

Постійному прогресу сприяє збільшення масиву інформації, яка оприлюднюється на офіційному сайті Івано-Франківська, та удосконалення практики звітування. Зокрема, на офіційному сайті міста наявна інформація про процедуру запису юридичних осіб на прийом до міського голови. У вільному доступі є затверджений радою річний звіт про виконання бюджету, оприлюднено інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів. На момент моніторингу функціонував електронний сервіс “Відкритий бюджет”, який дозволяв ознайомитись зі структурою видатків з місцевого бюджету. Як порівняти з попереднім періодом, цього разу міський голова окремо звітував про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста.

Серед недоліків, які були зафіксовані, слід виокремити відсутність комплексної інформації про всіх 26 штатних і позаштатних радників міського голови. Через офіційний сайт міста не забезпечується доступ до електронної декларації міського голови, так само, як і немає тексту річного звіту міського голови про свою діяльність.

У загальнонаціональному рейтингу виконавчі органи Івано-Франківської міської ради покращили свій показник на 6,65%, що дозволило їм з результатом у 83,15% теж розташуватися на першому місці рейтингу. В основному ріст показника публічності пов’язаний з ефективним впровадженням політики відкритих даних, а саме – оприлюдненням наборів даних у форматах, які не лише спрощують процес опрацювання інформації, але й дозволяють її автоматичну обробку. Лідерські позиції у рейтингу виконавчим органам забезпечує й належне функціонування Центру надання адміністративних послуг та його територіальних підрозділів.

Доступ до приміщень виконавчого комітету є вільним для громадян. Так само безперешкодно можна потрапити на засідання виконкому. Анонси засідань та проєкти рішень виконавчого комітету оприлюднюються на офіційному сайті. Рішення виконавчого комітету є у вільному доступі завдяки електронній базі нормативних актів. Можливість громадян легко реалізувати своє право на звернення і доступ до публічної інформації забезпечується через електронну приймальню, де через он-лайн інструменти громадяни можуть надіслати запити чи звернення.

Депутатський корпус Івано-Франківської міської ради посів другу позицію у загальноукраїнському рейтингу публічності місцевих рад обласних центрів з показником 81,3%. Проти минулого року цей показник зріс на 12,6%. В першу чергу це зумовлено покращенням практики звітування депутатів перед виборцями. Так, більше половини депутатів прозвітували про свою роботу відповідно до затвердженого графіка, і лише 5 депутатів із 42 не проінформували виконавчі органи про результати звітування. Крім того, 5 громадських обговорень були ініційовані депутатами.

Івано-Франківська міська рада

Лідерські позиції у рейтингу зумовлені також наявністю на офіційному вебпорталі контактних даних депутатів, Регламенту міської ради, графіка прийому громадян, інформації про персональний склад депутатських фракцій та комісій тощо. Електронна база нормативних актів надає вільний доступ до рішень міської ради, а на сайті можна ознайомитись з проєктами рішень, які виносяться на розгляд сесії ради, протоколами засідань сесій та результатами голосувань. Процедурно доступ громадян не обмежений ні до сесійних засідань, ні до засідань депутатських комісій. На офіційному сайті міської ради можна ознайомитись з інформацією про використання бюджетних коштів з Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень та річними звітами депутатів.

Водночас відсутня інформації про участь депутатів у сесійних засіданнях (наявна лише зведена інформація за 2017 рік). Не зафіксовано прогресу щодо забезпечення вільного доступу до комплексних біографічних даних депутатів, регулярної он-лайн трансляції засідань ради не здійснювалось, депутатські комісії не звітують про свою роботу ні через оприлюднення звітів на сайті міськради, ні безпосередньо перед депутатським корпусом. Сайт міської ради не забезпечує доступу громадян до електронних декларацій про майновий стан депутатів та секретаря міської ради.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: