fbpx

Франківським чиновникам заборонять публічно критикувати один одного – мер готує Етичний кодекс

Політика 11:13, 20.08, 2019

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розпорядився підготувати Етичний кодекс працівника міськвиконкому.

НА ФОТО: Руслан Марцінків

Розпорядження мер дав керуючому справами міськвиконкому Ігорю Шевчуку сьогодні під час оперативної наради.

“В інших меріях є такий, має бути пунктів 12-15, як повинен поводитися чиновник міської ради”, – сказав мер посеред оперативної наради.

Кодекс мають узгодити з профкомом і дати на підпис усім працівникам. На виконання завдання Марцінків дав Шевчуку місяць.

Пізніше Руслан Марцінків пояснив КУРСу, що Етичний кодекс має дисциплінувати працівників та попереджати конфлікти і непорозуміння.

“Смішно, коли один начальник управління публічно критикує іншого, це потрібно обговорити спочатку всередині, а потім виносити. Йдеться про те, щоби попередити конфлікти всередині і зовні. Щоби на прийомі громадян ніхто не грубив, не висловлювався. Людей працює багато, всіх особисто не проконтролюєш. Не йдеться про демократію. Тільки про дисципліну”, – сказав Марцінків.

Також у кодексі буде прописана допустима форма одягу.

Як писав КУРС, у березні на оперативній нараді міський голова Руслан Марцінків розкритикував керуючого справами міськвиконкому Ігоря Шевчука, який прийшов у светрі. Мер вимагав від підлеглих ділового стилю.

Підписувати Етичний кодекс працівники будуть у двох примірниках. Один залишатиметься у них, інший у мерії.

“Щоби була відповідальність”, – підсумував мер.

До такого розпорядження мера, як можна зробити висновок зі сьогоднішньої оперативної наради, спонукали дописи у Фейсбуці начальника управління комунальної політики Мирослава Федорківа. 

Вчора у спільноті Комуналка ІФ на прохання одного з учасників спільноти поставити на автододзвін телефонний номер з оголошення, яким обклеїли двері будинків, Мирослав Федорків відповів, що Інспекція тепер не робить цього. “Інспекція відтепер не ставить на автододзвін незаконні оголошення простих мешканців, доки подібні афіші клеються на замовлення мерії міста. Правила для всіх одні, і якщо це робить місцева влада, то ми не можемо заборонити це усім іншим”, – пояснив Федорків, опублікувавши фото стовпів, незаконно обклеєних оголошеннями на замовлення мерії. 

Франківським чиновникам заборонять публічно критикувати один одного – мер готує Етичний кодекс 1

“Інспектори працюють, керуючись правилами благоустрою, у відповідності до яких можуть скласти протокол на того, хто розклеює, і припис з вимогою очистити опори на компанію, якій вони належать. Але я не хочу гратися в Дон Кіхота і боротися з вітряками, тому озвучую про проблему в масштабі міста і називаю речі своїми іменами. Це буде дієвіше”, – прокоментував у дописі Федорків.

На оперативці Марцінків пригадав Федорківу також критику нового моста на Пасічній. Свого часу Федорків звертав увагу, що міст вузький і без велодоріжок. Мер заявив, що “це брехня” і що працівники управлінь виконкому не повинні критикувати один одного публічно. Федорків зауважив, що не писав брехні. “Люди скаржаться, що міст вузький, а туди ще втиснули велодоріжки”, – відповів він.

Марцінків доручив підготувати крулий стіл з приводу будівництва мосту і розглянути проєкт ще раз з урахуванням скарг франківців та цієї ситуації. 

Додамо, що ідея Руслана Марцінківа з етичним кодексом насправді вже була реалізована, про що він, очевидно, просто не знав. “Етичний кодекс посадових осіб виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради” був затверджений в Івано-Франківську ще в 2008 році, однак той кодекс забороняє лише “упереджену необґрунтовану критику” і закликає посадовців до “конструктивного аналізу” дій своїх колег. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: