fbpx

Франківським роботодавцям та працівникам розповіли, як зберегти психічне здоров’я на робочому місці

Політика 20:10, 12.10, 2021

10 жовтня світ відзначав Всесвітній день психічного здоров’я. З 1992 року за рекомендацією ВООЗ в цей день проводяться заходи щодо збереження та покращення психічного здоров’я у різних сферах життя людей. 

Цього року Івано-Франківське міжфракційне депутатське об’єднання «Спільне партнерство» організувало в університеті Короля Данила конференцію «Психічне здоров’я на робочому місці». 

На конференцію послухати фахові виступи зібралися роботодавці, наймані працівники, студенти та депутати.

«ВООЗ визначає однією з основних перешкод у сфері психічного здоров’я відсутність громадського лідерства в цій сфері, – тому ми сьогодні тут. Наша зустріч – це робота над попередженням проблем та фахової промоції здоров’язберігаючої поведінки. Збільшення на 5 % витрат на сферу психічного здоров’я призводить до економії мільйонів гривень через збільшення працездатності населення”, – зазначила співорганізаторка заходу, психотерапевта, депутатка Івано-Франківської міської ради від «Європейської Солідарності» Надія Когутяк.

Голова ГО «Центр психічного здоров’я та реабілітації – Софія» Володимир Мицько і доцентр ПНУ імені Василя Стефаника, практикуючий психотерапевт Юрій Сидорик розповіли присутнім про ознаки психічного здоров’я, які визначає ВООЗ, статистику поширеності психічних розладів і що попередження розладів економить державі мільйони гривень через зменшення кількості непрацездатних осіб.

Також фахівці називали техніки самодопомоги, як-от майндфулнес, “виключання радіо депресивних думок”, обмеження соцмереж та порівняння себе з іншими.

Директор «Прикарпатського обласного клінічного центру психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради» Мирон Мулик відзначив тенденцію зростання процентного співвідношення алко- та наркозалежних серед усіх пацієнтів психіатричної лікарні. 

«Обов’язкові медогляди часто неефективні і формальні, а треба, щоб турбота про своє здоров’я стала пріоритетом для кожного, як, наприклад, це є в Америці», – сказав Мулик.

Керівниця Західноукраїнської філії компанії OD&D Катерина Гусак розповіла про важливість чітких посадових інструкцій для працівників, для того щоб кожен розумів свої обов’язки і не розпорошувався на зайву роботу.

На важливості гігієни праці, а саме комфортного робочого місця, обідньої перерви тощо наголосила Галина Луцька, головний державний інспектор Управління Держпраці в області.

Психотерапевтка Надія Когутяк підсумувала, що роботодавцям потрібно дотримуватися базового правила, яке допоможе зберегти сприятливий психологічний клімат на роботі: працюйте плануючи стратегічно, а задоволення на роботі отримуйте спонтанно і різноманітно. Для зменшення стресу потрібен добрий план роботи, а для яскравості позитивних вражень потрібне здивування, ефект несподіванки.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: