fbpx

ФСБ намагалась зібрати дані про готовність франківців до оборони та роботу блокпостів

Політика 10:57, 10.05, 2022

Вивідати інформацію працівники російської ФСБ намагалися через перевізника, який з 2012 року возив трудових мігрантів до росії. Співробітників ФСБ цікавило, чи готові чоловіки обороняти Україну, чи багато місцевих жителів виїжджає за кордон та як проводиться перевірка підозрілих осіб на блокпостах.

З початком повномасштабного нападу на Україну спецслужби агресора активізували старі зв’язки та контакти. Зокрема, серед українців, які відвідували російську федерацію.

Контррозвідка СБУ встановила місцевого перевізника, який з 2012 року регулярно возив трудових мігрантів до росії. У 2019 році на пункті пропуску «Троєбортноє» його затримали співробітники ФСБ. Один з них тоді запропонував українцю повідомляти ФСБ інформацію про корумпованих працівників російської митниці. Таким чином представник ворожої спецслужби зав’язав з українцем контакт, повідомляє пресслужба СБУ в Івано-Франківській області.

Невдовзі після 24 лютого 2022 року співробітник ФСБ дав про себе знати.

Він вийшов на перевізника через Viber та після формальних фраз почав ставити запитання:

  •  чи є в суспільстві паніка, чи багато людей виїжджає за кордон;
  •  чи не призивають перевізника до лав ЗСУ або ТРО;
  •  які формування сил оборони чергують на блокпостах;
  •  яка перевірка здійснюється під час проходження блокпостів.

Вагомої для оборони України інформації чоловік не передав.

СБУ закликає громадян не піддаватись на провокації й спроби російських спецслужб збирати інформацію та в жодному випадку не погоджуватися на співпрацю з представниками агресора.

Якщо з якоїсь причини росіянам вдалося домогтися згоди співпрацювати, закон України дає можливість добровільно заявити органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримання завдання. Це дозволить звільнитися від кримінальної відповідальності тим, хто на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчиняв.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: