fbpx

Характеристики та особливості монтажу башти Рожновського

Політика 13:15, 29.04, 2021

Основна функція водонапірних башт – регулювання нерівномірного споживання води. Також у гідротехнічних спорудах зберігаються її запаси на випадок пожежі чи в інших цілях. Башта Рожновського використовується у водомагістралях організацій, житлових будинків і системах водопостачання для сільськогосподарських потреб.

Регіон для розміщення конструкції повинен відповідати наступним вимогам:

  • вітрові пориви – до 54 метрів за секунду;

  • відсутність ґрунтових вод;

  • температура – не повинна бути нижчою за -60 градусів за Цельсієм;

  • сейсмічність – до 6 балів.

Для поповнення запасу ВБР допустимо використовувати артезіанську воду з температурою не нижче ніж -6 градусів.

Конструктивні особливості

Башта Рожновського складається з резервуара циліндричної форми та стовбура-опори, що підтримує споруду. Всередині конструкції розміщені сходи, призначені для виконання профілактичних робіт. Вона оснащена двома люками: оглядовим і ревізійним. Автоматичні системи споруди контролюють роботу насосного обладнання й рівень води, щоб не допустити переповнення резервуару.

Ключові характеристики:

  • висота опори;

  • місткість резервуару;

  • об’єм бака.

Принцип роботи ВБР передбачає підйом води зі свердловини за допомогою насосного обладнання. У бак потрапляє рідина після очищення та фільтрування. З водонапірної вежі вода подається в житлові помешкання. Важливо, щоб бак з водою був вище, ніж будинок. В іншому випадку установка не зможе нормально функціонувати.

Як відбувається монтаж

Збір водонапірної вежі виконується в горизонтальному положенні. Готовий об’єкт встановлюється на бетонну основу. Робота здійснюється за допомогою спеціалізованої техніки – стрілового крану. Для перевірки правильності вертикального монтажу використовуються спеціальні геодезичні прилади. Наступний етап – приварювання нижньої частини конструкції до основи. Зовнішня електроізоляція споруди проводиться лише у випадках, коли це передбачено проектними документами.

На завершальній стадії відбувається гідравлічне випробування конструкції, результати якого відображаються в акті. Монтаж ВБР займає не більше трьох днів. До виконання робіт допускаються організації, у яких є відповідна ліцензія.

Якщо водонапірна вежа використовується у штатному режимі, то рідина в ній не замерзає навіть при температурі -40 градусів за Цельсієм. У цьому випадку немає потреби в утепленні конструкції за допомогою спецзасобів. За умови нечастої експлуатації для утеплення споруди застосовують природні матеріали, наприклад, дерево. Для нормального функціонування ВБР водообмін повинен відбуватися двічі на добу.

Співпраця з корпорацією «Промстан» дозволяє отримати водонапірну вежу в термін до п’ятнадцяти днів. Серед додаткових послуг компанії – доставка конструкції замовнику та її монтаж. Термін експлуатації за умови її правильного використання досягає п’ятдесяти років.

Вартість конструкції визначається виходячи з таких критеріїв:

  • ємності й обсягу резервуару;

  • висоти вежі. Вимірюється разом з баком;

  • товщини металу, з якого виготовляється резервуар;

  • наявності та виду антикорозійного покриття;

  • висоти стовбура;

  • ваги;

  • комплектації.

Ціна виготовлення гідротехнічної конструкції та вартість монтажних робіт розраховуються індивідуально в кожному конкретному випадку.

Джерело: сайт promstan.com.ua

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: