fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Івано-Франківська міськрада вимагає відкликання законопроєкту №6062, який підриває фінансову децентралізацію

Івано-Франківська міськрада вимагає відкликання законопроєкту №6062, який підриває фінансову децентралізацію

Політика 11:45, 26.11, 2021
НА ФОТО: Степан Руднянин

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали звернення «Європейської Солідарності» до Кабінету Міністрів України з вимогою відкликати проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» ( №6062) з метою виключення з цього проєкту дискримінаційних норм щодо місцевого самоврядування.

У зверненні зазначається, що у 2014 році в Україні запущено масштабну реформу децентралізації – створено 1469 територіальних громад. Завдяки цій реформі у громадах з’явилися кошти на нові школи, дитячі садочки, амбулаторії, стадіони, ЦНАПи, центри безпеки тощо.

«Проте сьогодні влада намагається позбавити громади належного фінансового забезпечення, таким чином порушуючи базові положення Європейської Хартії місцевого самоврядування та мету реформи децентралізації в Україні. Підтвердженням цьому є законопроєкт (№6062) про внесення змін до Бюджетного кодексу України. Ми вбачаємо в цьому спробу поховати фінансову децентралізацію і інфраструктурні проекти на місцевому рівні та зміцнити позиції централізації», – зазначив у виступі депутат від «Європейської Солідарності» Степан Рудянин.

Проєктом №6062 передбачається ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів. Джерела доходів бюджету розвитку планується закріпити за загальним фондом місцевих бюджетів. Це означає, що громади не зможуть зберігати кошти на депозитних рахунках, не зможуть належно планувати розвиток.

Ще один фінансовий удар по громадах проєкту №6062 – ч. 2 ст. 45 Бюджетного кодексу, згідно з якою «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку». Наступне нововведення проєкту №6062 стосується змін до ч. 4 ст. 103-2 Бюджетного кодексу. Це означає, що залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду, будуть вилучати до державного бюджету.

Також законопроєктом №6062 пропонується доповнити Земельний кодекс і зараховувати 70% коштів від продажу земель комунальної власності до Держбюджету і лише 30% – до бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Депутати Івано-Франківської міської ради висловили рішучий протест проти законопроєкту 6062.

«Розглядаємо його як намір підірвати фінансову спроможність місцевого самоврядування та ігнорування базових норм Європейської Хартії місцевого самоврядування», – йдеться у зверненні.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: