fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Івано-Франківська облрада закликала нардепів не забирати у місцевих бюджетів 5% акцизу від продажу тютюнових виробів

Івано-Франківська облрада закликала нардепів не забирати у місцевих бюджетів 5% акцизу від продажу тютюнових виробів

Політика 13:14, 09.07, 2021

Івано-Франківська обласна рада звернулася до народних депутатів та голови Верховної Ради Дмитра Размукова із закликом не підтримувати проєкт Закону України № 5600.

Законопроєкт передбачає позбавлення бюджетів територіальних громад 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету.

Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд гривень доходів, повідомляє “Європейська Солідарність. Івано-Франківськ”.

«Доцільнішим є залишити чинні норми, які ефективно працюють і стабільно наповнюють бюджети громад. Прийняття таких ініціатив про скасування роздрібного акцизу на тютюнові вироби – це гальмування реформи децентралізації, посилення негативних тенденцій перенесення на вищий рівень та вилучення низки ресурсів громад, що врешті зведе нанівець всі докладені зусилля щодо децентралізації», – зазначив депутат від «Європейської Солідарності» Володимир Кушнір.

У зверненні обласна рада зазначає, що роздрібний акциз на тютюн потрібно залишити на рівні громад також через те, що місцева влада значно більше зацікавлена, ніж центральні органи виконавчої влади, збирати такий акциз на тютюн і сприяти легальній роботі точок продажу тютюнових виробів. Водночас прийняття законопроєкту № 5600 із нормами про скасування роздрібного акцизу на тютюн спричинить зростання соціальної напруги та призведе до зниження підтримки органами місцевого самоврядування дій центральних органів влади.

У результаті 58 депутатів обласної ради підтримали звернення, зачитане Володимиром Кушніром.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: