fbpx

Кабмін не зміг закупити «бебі-бокси», тому вирішив їх скасувати, – Інна Совсун

Політика 18:37, 30.07, 2020

Вчора уряд зупинив проект «Пакунок малюка». Тепер батьки новонароджених дітей не зможуть отримати набір з усім необхідним для перших місяців життя малюка. Урядовці запропонували альтернативу – грошову компенсацію у розмірі 5 тисяч гривень. Але за ці кошти можна буде купити певний перелік товарів і лише у спеціалізованих магазинах.

Уряд фактично ухвалив створення нової корупційної схеми. Цього разу — за рахунок українських немовлят. Програма «Відповідальне батьківство» успішно діяла в Україні з 2018 року, але тепер влада її скасувала. Раніше у межах цієї програми родина, в якій народилася дитина, отримувала «бебі-бокс» — набір із усім необхідним для перших місяців життя малюка, інформує пресслужба партії “Голос”.

Керівництво Міністерства соціальної політики не змогло вчасно провести тендер на закупівлю складників бебі-боксів та прийняло дивне рішення. Замість забезпечувати батьків новонароджених дітей необхідними товарами, просто видавати їм картки із 5 тисячами гривень. Придбати на ці гроші потрібні товари можна буде лише в спеціалізованих магазинах.

Таке рішення створює величезний корупційний ризик. Хто буде постачати до цих «спеціалізованих магазинів» товари? Як проводитимуть закупівлі? Хто і як контролюватиме якість цих товарів та ціну на них? Жодних відповідей на ці запитання влада не надала.

“Такі «бебі-бокси» — справжня підтримка для українських сімей. І як з будь-якими урядовими програмами — ця програма мала б бути належно оцінена. Треба оцінити, чи задоволені нею молоді батьки, чи/як впливає вона на якість життя малюків. І, можливо, за результатами належної оцінки модифікувати програму. Проте модифікація програми просто тому, що Мінсоц не спромігся вчасно здійснити закупівлі, — це просто провал програми”, – зазначає народна депутатка, заступниця голови партії “Голос”.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: