fbpx

Кабмін затвердив порядок ведення національного реєстру викидів

Політика 11:05, 05.06, 2023
НА ФОТО: Бурштинська ТЕС

Кабінет Міністрів затвердив порядок ведення національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів (національний РВПЗ).

Про це йдеться в повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, передають Українськi Новини.

“Документ розроблено відповідно до вимог Закону “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”, який набере чинності вже 8 жовтня цього року… Державі національний РВПЗ дозволить відстежувати викиди та перенесення забруднювачів у часі та просторі; аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні та ліквідації потенційно шкідливих викидів; приймати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення. Громадськість отримає вільний та зручний доступ до екологічної інформації; братиме участь у формуванні державної екологічної політики у сфері реєстрації викидів”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, у порядку визначено особливості користування реєстром, алгоритм створення та внесення до нього даних, порядок реєстрації об’єктів та подання звітності операторами і довідок про дифузні джерела залученими органами, а також затверджено форми заяв оператора.

“Реєстр функціонуватиме як зручний онлайн-сервіс на веб-порталі “ЕкоСистема”. Тож громадськість матиме вільний доступ до інформації про кожне підприємство, діяльність якого впливає на довкілля. Таким чином Україна виконає важливу частину своїх міжнародних зобов’язань – за Оргуською конвенцією та за Протоколом про реєстри викидів та перенесення забруднювачів. І це суттєвий крок на шляху нашої країни до ЄС”, – зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, вже за два роки український національний РВПЗ буде інтегрований з Європейським.

При цьому Україна зможе обмінюватися актуальними, верифікованими даними з компетентним органам Європейського Союзу та синхронізувати власну довкіллєву політику із європейською.

Нагадаємо, на Бурштинську ТЕС вперше за кіоька років пустили екоінспекторів для перевірки обсягів викидів

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: