fbpx

На добудову Центру карпатської культури у Косові необхідно 16 млн грн

Політика 18:00, 03.03, 2020

Косівська громада виграла проєкт Програми транскордонного співробітництва «Україна – Польща – Білорусь» зі створення Центру карпатської культури. У громаді нині здійснюють реконструкцію приміщення колишнього килимового цеху. За залученні кошти вже вдалось відремонтувати перший поверх триповерхової будівлі, в якій розміститься Центр.  

Для повної реалізації проєкту необхідно ще 16 млн гривень. Тому у місцевій громаді вирішили заручитись підтримкою стейкхолдерів для додаткового залучення зовнішніх фінансових ресурсів.

Про це у коментарі повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

«Для реалізації проєкту зі створення Центру карпатської культури передбачалось понад 30 млн гривень. У громаді вже використали 15 мільйонів для здійснення капітального ремонту будівлі, в якій функціонуватиме Центр. Необхідно залучити ще 16 млн гривень для повного завершення будівництва та наповнення приміщення реальним змістом. Саме тому минулого тижня ми проводили стратегічну зустріч із усіма зацікавленими особами у Косові для обґрунтування економічної моделі цього процесу. Ми говорили про те, щоб подати цей проєкт на секторальну бюджетну підтримку Європейського Союзу, який буде незабаром оголошений. У цьому напрямі ми й скоординували роботу», — сказав Ігор Мельничук.

Експерт наголосив, що на зустрічі сторони визначали самоокупність цього проєкту.

«Напрацювали економічну модель функціонування Центру. На наш погляд, було б доцільно, якби у ньому працював конференц-зал, створено кворкінг для майстрів, виставкові зали,  готельні номери, спеціалізований магазин, маркетплейс тощо. Тоді така діяльність насправді стане самоокупною та стане основою формування культури соціально відповідального бізнесу, — сказав Ігор Мельничук та додав: — Ми не виключаємо й варіанти державно-приватного партнерства із залучення операторів приватного бізнесу до роботи Центру карпатської культури».

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: