fbpx

Куди скаржитися, якщо відмовляють обслуговувати українською мовою

Політика 14:02, 13.01, 2021

З 16 січня 2021 року в Україні набуде чинності чергова норма закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а саме Стаття 30 — щодо використання мови у сфері послуг. Ця стаття зобов’язує всіх постачальників послуг в Україні, незалежно від форми власності, обслуговувати споживачів винятково українською мовою (крім альтернативного прохання клієнта).

Як діяти, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, пояснив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Тарас Кремінь розповів, що робити, якщо вас відмовляються обслуговувати українською мовою
Мовний омбудсмен Тарас Кремінь

Мовний омбудсмен радить у випадку, якщо порушують ваше право на обслуговування українською мовою, спершу спробувати владнати ситуацію на місці – просто попросити працівника звертатися до вас державною мовою. Якщо не помогло – звернутись до керівництва закладу або на “гарячу лінію” установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.

У разі відмови або незабезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта).

Наступний крок – подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/

У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб’єкт/працівник суб’єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.

Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається. Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: