fbpx

Марцінків вважає, що грошей з держбюджету на міст не дають свідомо, і сподівається на ЄБРР і шведів

Політика 19:37, 27.01, 2020
НА ФОТО: Фото Юрія Жураківського

Шведи готові надати Івано-Франківську технічну підтримку і супроводжувати технічний нагляд за будівництвом транспортної розв’язки і нового моста у Пасічній.

Про це Західному кур’єру повідомив міський голова Руслан Марцінків.

За його словами, одним із найкращих варіантів залучення коштів на добудову нового моста у Пасічній є отримання пільгового кредиту ЄБРР і шведського гранту.

«Попередньо ми домовилися в телефонній розмові, що вони готові надати такий пільговий кредит. Більше того, шведи готові надати технічну підтримку і технічний нагляд своїх фахівців щодо будівництва розв’язки і моста. Ми ще будемо обговорювати ці питання, але попередньо вони дали згоду», – сказав Р. Марцінків.

Він також додав, що звертався щодо виділення фінансової допомоги Івано-Франківську на добудову моста до Президента та уряду, але в держбюджеті коштів на це наразі нема. І, на думку Марцінківа, це зроблено свідомо.

«Ми бачимо, що коштів з державного бюджету не буде. Хоча сьогодні скрізь – і в області, і в державі декларується, що пріоритетом для будівництва є мости і – дороги. Але на франківський міст грошей нема. Ми бачимо, що це свідомо робиться, щоб призупинити, а потім на цьому заробляти політичні бали», – вважає міський голова.

Раніше Руслан Марцінків заявляв, що будівництво моста на Пасічну готові профінансувати китайці.

Довідка:

Камінь під будівництво нового моста через Бистрицю-Солотвинську до мікрорайону “Пасічна” урочисто заклали 6 травня 2016 року. Іванофранківці обрали назву моста інтернет-голосуванням – зі 150 варіантів понад 50% голосів отримала назва “Галицький”.

Масштабне будівництво запланували у три черги: перша  будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. Тендер на будівництво моста відбувся у 2017 році. Найнижчу ціну на будівництво моста запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн і виграла тендер. Згодом міське УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн. Тобто до 178,35 млн грн.

Але депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук у запитах до прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія озвучила, що ця частина коштує вже 212,3 млн грн, а загальна вартість будівництва 594 млн грн.

До речі, роботи з будівництва моста мали бути завершені до кінця серпня, але через відсутність фінансування їх перенесли на кінець року. А згодом і Марцінків заявив, що будівництво моста на Пасічну завершиться до 2021 року, якщо місто отримає кредит.

Тендер на будівництво розв’язки УКБ оголосило у квітні минулого року з очікуваною вартістю майже 330 млн грн. У день, коли мав відбутися аукціон, 12 червня, тендерний комітет просто скасовує торги через нібито “виявлені порушення у частинi складання тендерної документацiї замовником“. Повторний тендер на будівництво розв’язки не оголосили досі.

Детальніше про будівництво моста читайте у матеріалі: Кар’єрний міст: як і чому дорожчає політичне майбутнє Руслана Марцінківа.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: