fbpx

Марцінків ветував земельне рішення міськради, за яке сам голосував

Політика 18:33, 13.07, 2021

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наклав вето на рішення міської ради від 08.07.2021 р. №261-11 «Про розгляд клопотань фізичних та юридичних осіб з земельних питань».

Про це повідомляє сайт Івано-Франківської міської ради.

У додатку до свого розпорядження про зупинення дії рішення міської ради Марцінків пояснює причини такого кроку.

“Вважаю, що зазначене рішення прийняте з порушенням та не у відповідності до норм чинного законодавства. У зв’язку з цим, керуючись ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон), ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», п. 2 ст. 29 Регламенту Івано-Франківської міської ради, що затверджений рішенням Івано-Франківської міської ради від 26.11.2020 р. №306-1 зі змінами (далі – Регламент), висловлюю наступні зауваження до рішення.
На моє ім’я надійшло звернення народного депутата України Савчук Оксани Василівни, з якого випливає, що дане рішення не пройшло процедуру оприлюднення відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та не розглядалося на засіданнях виконавчого комітету, профільної депутатської комісії.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проєкти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Пунктом 2 ст. 29 Регламенту визначено, що проєкт рішення повинен бути оприлюднений не пізніше як за 10 робочих днів до дати його розгляду з метою прийняття.
Проте вказане рішення було внесене на розгляд міської ради з недотриманням процедури оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування, що суперечить вимогам ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та п. 2 ст. 29 Регламенту”, – пише Марцінків.

Нагадаємо, у ветованому рішенні міської ради йшлося про надання дозволів фізичним та юридичним особам на складання проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, поновлення термінів оренди земельних ділянок і т. п.

Цікаво, що сам міський голова на сесії міської ради 8 липня голосував “за” це рішення, незважаючи на те, що воно не пройшло погодження на виконкомі. Нардепка Оксана Савчук була присутня на сесії і також ніяк не відреагувала на порушення регламенту і вимог законодавства про доступ до публічної інформації у момент голосування. Що саме стало реальною причиною ветування земельного рішення, можна тільки здогадуватися, оскільки до цього міськрада під головуванням Руслана Марцінківа ухвалила чимало рішень, внесених з голосу, без попередньої публікації за 10 днів на офіційному сайті, і жодного разу це не хвилювало Оксану Савчук чи Руслана Марцінківа.

У розпорядженні міського голови також йдеться про винесення ветованого рішення на повторний розгляд Івано-Франківської міської ради. Для цього Руслан Марцінків скликає позачергову 12 сесію міської ради 20 липня 2021 року о 12:00 годині.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: