fbpx

Мінінфраструктури хоче передати Івано-Франківський вокзал у концесію

Політика 10:01, 17.10, 2019

Експерти Світового банку проаналізують можливість передачі у концесію семи вокзалів, серед яких і Івано-Франківський.

Про це написала у фейсбуці заступниця міністра інфраструктури Олександра Кліткіна.

Короткий звіт за тиждень:

«Узгоджено перелік залізничних вокзалів, що аналізуватимуться експертами Світового банку відповідно до можливості реалізації концесійних проєктів. Це Харків, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Хмельницький, Миколаїв – принципово!» – повідомила Кліткіна.

За її словами, у процесі імплементації реформи лібералізації залізничного транспорту обласні адміністрації стануть основними замовниками пасажирських залізничних перевезень. Система фінансування таких перевезень теж суттєво зміниться – крім пасажирів, витрати будуть покривати обласні адміністрації та субсидії з державного бюджету.

«Концесії вокзалів та потенційно й станцій будуть відігравати важливу роль у цій системі фінансування, так як компенсатором для бюджетних субсидій будуть не тільки прибутки державного залізничного вантажного оператора, а й концесійні платежі. Наприклад, у Німеччині платежі до бюджету від концесій залізничних вокзалів та станцій складають щорічно близько 400 млн євро», – пише Кліткіна.

Вона також повідомила, що Міжнародна організація праці засвідчила готовність долучитися та допомогти з імплементацією реформи лібералізації залізничного транспорту.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: