fbpx

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна

Політика 18:27, 17.03, 2023

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора володимира путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової. Про це повідомляє пресслужба суду, пише ЛІГА.net.

Сьогодні, 17 березня, палата МКС видала ордери на арешт двох осіб “у контексті ситуації в Україні”: путіна та Львової-Бєлової.

У рішенні сказано, що путін, ймовірно, несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію рф у період щонайменше з 24 лютого 2022 року.

“Є розумні підстави вважати, що пан путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за вчинення діянь безпосередньо, спільно з іншими особами та/або через інших осіб, за його нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили дії”, – сказано у заяві.

До аналогічних висновків у МКС дійшли з приводу Львової-Бєлової.

У МКС вважають, що є розумні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України в РФ на шкоду українським дітям.

У заяві також сказано, що початково ордери на арешт були секретними, проте інформацію вирішили зробити публічною, оскільки це може сприяти запобіганню подальшого скоєння злочинів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: