fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "Мова – це засаднича умова існування української держави", – Петро Шкутяк закликав франківців вийти на захист української мови

"Мова – це засаднича умова існування української держави", – Петро Шкутяк закликав франківців вийти на захист української мови

Політика 16:44, 15.07, 2020

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Івано-Франківській міській раді Петро Шкутяк закликав українців 16 липня вийти під Верховну Раду та облдержадміністрації і захистити українську мову від промосковських сил.

НА ФОТО: Петро Шкутяк

Звернення до українців Петро Шкутяк поширив у мережі “Фейсбук”.

Вісім років тому на сходах Українського дому в Києві ми голодували за українську мову. Далі був Майдан, далі була війна. Один з голодувальників загинув на Майдані, я був поранений на війні на Сході.Дуже боляче перед виборами 2019 року було чути, що мову на хліб не намастиш, для тих, хто проливав кров за мову, хто голодував за українську мову. Але держава змінювалася, ставала більш українською. 2019 року був прийнятий Закон «Про українську мову» і підписаний п’ятим президентом України Петром Порошенком. Та сьогодні до влади обманом прийшли слуги Кремля. Це ОПЗЖ і так звані зелені «Слуги народу». Вони знову хочуть нищити українську мову. Закликаю всіх, хто може, прийти 16 липня в четвер о 9 годині ранку під стіни Верховної Ради. Ми скажемо категоричне «ні» будь-яким зазіханням на українську мову. Хто не може — прийдіть під стіни Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Опубліковано Петром Шкутяком Середа, 15 липня 2020 р.

«Вісім років тому на сходах Українського дому в Києві ми голодували за українську мову. Далі був Майдан, далі була війна. Один з голодувальників загинув на Майдані, я був поранений на війні на Сході.

Дуже боляче перед виборами 2019 року було чути, що мову на хліб не намастиш, для тих, хто проливав кров за мову, хто голодував за українську мову.

Але держава змінювалася, ставала більш українською. 2019 року Закон «Про українську мову» був прийнятий і підписаний п’ятим президентом України Петром Порошенком», – говорить Петро Шкутяк.

"Мова – це засаднича умова існування української держави", – Петро Шкутяк закликав франківців вийти на захист української мови 1
Липень 2012, противники мовного закону «Ківалова-Колесніченка», серед яких Петро Шкутяк, оголосили голодування під Українським додом.

Він зазначає, що сьогодні до влади обманом прийшли слуги Кремля, які хочуть знищити українську мову.

«Це ОПЗЖ і так звані зелені «Слуги народу», додав Шкутяк.

Депутат закликав українців прийти 16 липня, в четвер, о 9 годині ранку під стіни Верховної Ради. Франківців, які не можуть поїхати до Києва, запрошують на пікет під стіни Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

«Ми скажемо категоричне «ні» будь-яким зазіханням на українську мову», сказав Петро Шкутяк.

Зазначимо, цього тижня Верховна Рада планує розглянути законопроєкт № 2362 нардепа від “Слуги народу” Максима Бужанського, щодо переходу російськомовних шкіл на українську мову. Він передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою. Законопроєктом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. 

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: