fbpx

МОЗ хоче заборонити тестування косметики на тваринах

Політика 18:01, 24.01, 2020

Відомство знову винесло на громадське обговорення проєкт відповідної постанови Кабміну.

Міністерство охорони здоров’я пропонує підвищити вимоги до косметики, а також заборонити тестування косметичних заходів на тваринах.

МОЗ повторно винесло на громадське обговорення доопрацьований проєкт постанови Кабінету міністрів. Вказано, що відповідні зміни є важливою складовою виконання Україною угоди про євроінтеграцію, пише ДТ.

Зокрема, новий технічний регламент розширює перелік заборонених інгредієнтів з 400 до 1383 позицій. Документ також передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів та УФ-фільтрів. Згідно з регламентом, замість тестування косметики на тваринах іноземні та національні компанії повинні запровадити та використовувати новітні технологічні розробки, зокрема, альтернативні методи тестування косметичної продукції.

“Єдині з ЄС норми допоможуть українським виробникам косметичної продукції в середньостроковій перспективі експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу та конкурувати на зовнішньому ринку”, – зазначили в МОЗ.

Для компаній, у яких немає потужностей для використання нових стандартів, встановлять перехідний період терміном 18 місяців з дня опублікування постанови. При цьому завдяки розміщенню іноземних компаній в Україні ціни на їхню продукцію мають стати меншими, а якість косметики відповідатиме європейським вимогам.

Вперше МОЗ винесло на обговорення громадськості такий технічний регламент на косметичну продукцію 16 січня.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: