fbpx

На Франківщині триває агітація бруківкою від імені Сергія Басараба, – ОПОРА

Політика 17:05, 06.07, 2019

3 липня у Кутах Косівського району по вулиці Шкільній спостерігачі ОПОРИ зафіксували упаковки з бруківкою, на якій є наліпки «Від Сергія Басараба». Такі ж наліпки були на будівельній техніці, яка, імовірно, використовується для встановлення бруківки.

Сергій Басараб зареєстрований кандидатом у народні депутати України по округу №89 (центр – Снятин) згідно з Постановою ЦВК від 24 червня 2019 року. Сергій Басараб є заступником голови Івано-Франківської обласної ради, висуванець від партії «Європейська Солідарність». 

На сторінці у фейсбуці, яка ведеться від імені Сергія Басараба, 4 липня з’явився допис: «ТРИМАЮ СЛОВО! Продовження робіт з облаштування тротуару пішохідної зони в центральній частині селища Кути Косівського району. Дякую громаді за підтримку та співпрацю у реалізації запланованих ідей. Спільно МИ зможемо все!».

На Франківщині триває агітація бруківкою від імені Сергія Басараба, –  ОПОРА 1

На світлинах до цього допису – упаковки з бруківкою та наліпками «Від Сергія Басараба», на тлі яких кандидат фотографується з людьми. Також продемонстровано фотографії укладеного бруківкою тротуару.

На Франківщині триває агітація бруківкою від імені Сергія Басараба, –  ОПОРА 3
На Франківщині триває агітація бруківкою від імені Сергія Басараба, –  ОПОРА 5
На Франківщині триває агітація бруківкою від імені Сергія Басараба, –  ОПОРА 7

«Напис на упаковках та будівельній техніці «Від Сергія Басараба» може містити ознаки передвиборної агітації на користь кандидата,  адже згідно з ч. 1 ст. 68 «Про вибори народних депутатів України» передвиборною агітацією є будь-яка діяльність та згадки  кандидата, метою якої є спонукання виборців голосувати за нього», – зауважує Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Богдан Морикіт наголошує, що цей випадок може також містити ознаки непрямого підкупу виборців, оскільки частина 14 статті 74 згаданого Закону забороняє проводити передвиборну агітацію або згадування назви партії чи імені кандидата,  що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів та послуг.

ОПОРА уже зверталась до поліції з метою перевірити схожий  випадок із використанням бруківки для агітації у селищі Верховина на наявність ознак непрямого підкупу виборців.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: