fbpx

На Прикарпатті батько через суд вимагає паспорт-книжечку для 16-річного сина

Політика 13:11, 01.11, 2021

Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправною відмову Надвірнянського районного відділу ДМС та зобов’язав оформити та видати паспорт у формі книжечки 16-річному мешканцю Солотвина.

У матеріалах справи зазначається, що батько дитини звернувся до підрозділу ДМС про видачу паспорта у формі книжечки, без використання будь-якого цифрового ідентифікатора особи, без внесення інформації про особу до Єдиного державного демографічного реєстру чи будь-яких баз даних і реєстрів та без автоматизованої обробки та передачі персональних даних. В цьому йому було відмовлено, повідомляє пресслужба Івано-Франківського окружного адмінсуду. Тому батько звернувся до суду.

«Підставою обробки персональних даних є згода суб’єкта персональних даних. Законодавством не врегульовано питання щодо наслідків відмови особи від обробки її персональних даних, тобто фактично відсутня будь-яка альтернатива такого вибору, що в свою чергу обумовлює неякісність закону та порушення конституційних прав особи. При цьому реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних, їх обробка повинна здійснюватись, як і раніше, у межах тих законів і нормативно-правових актів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянином та державою. Вказані технології не повинні бути безальтернативними і примусовими. Особи, які відмовилися від обробки їхніх персональних даних, повинні мати альтернативу – використання традиційних методів ідентифікації особи», – пояснюється у рішенні суду.

Суд постановив, що неповнолітній має право на оформлення паспорта у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України від 26 червня 1992 року.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: