fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Нардепи від "ЄС" звернулися до міністрів освіти і соцполітики з вимогою зберегти Долинський центр соціальної підтримки дітей "Теплий дім"

Нардепи від "ЄС" звернулися до міністрів освіти і соцполітики з вимогою зберегти Долинський центр соціальної підтримки дітей "Теплий дім"

Політика 15:47, 02.03, 2021

Народні депутати від “Європейської Солідарності” звернулися до міністра освіти, міністра соціальної політики, уповноваженого у справах дитини і уповноваженого у справах людини з вимогою не допустити закриття Долинського центру соціальної підтримки дітей і сімей “Теплий дім”.

Про це на брифінгу у Верховній Раді повідомили народний депутат, голова Івано-Франківської територіальної організації “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович, народна депутатка Софія Федина та лідер “Європейської Солідарності” Києва Марина Порошенко.

“Кричуща несправедливість відбувається навколо Долинського центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”. 19 лютого тимчасова більшість в Івано-Франківській обласній раді підтримала ліквідацію “Теплого дому”. Я дуже вдячна нашій команді в Івано-Франківській області, що вони стали на захист унікального закладу”, – сказала Марина Порошенко.

Вона зазначила, що Центр соціальної підтримки “Теплий дім” відповідає всім вимогам і стандартам реформам деінституалізації. У ньому є три малі групові будинки, у яких виховується 31 дитина з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. 8 дітей з інвалідністю і 26 дітей, які перебувають на обліку з різними захворюваннями. У центрі працює денний стаціонар, який надає якісні послуги дітям з інвалідністю і дітям з особливими освітніми потребами, які мешкають у Долинській громаді.

Відділення центру відповідають усім вимогам родинних зв’язків, передбачають всі індивідуальні, вікові і психологічні особливості кожної дитини.

“Жодна реформа не може проводитися таким чином, щоб погіршити умови перебування та якість життя дітей. За такий короткий термін неможливо влаштувати 30 дітей у сімейну форму виховання. Тому в результаті закриття «Теплого дому» діти будуть переведені до інших інтернатних закладів, у яких умови наближені до радянських. Такі дії Івано-Франківської облради є неприпустимими і навіть злочинними. Наша політична сила як на місцевому, так і на загальнонаціональному рівні зробить все необхідне для того, щоб зберегти цей унікальний заклад і дати можливість дітям зростати і розвиватися у нормальних, сучасних, якісних умовах”, – додала Порошенко.

Володимир В’ятрович поінформував, що депутати “Європейської Солідарності» звернулися до міністрів соціальної політики та освіти, уповноважених з прав людини та дитини з вимогою створити міжвідомчу виїзну комісію з вивчення цього питання, розглянути питання про можливість державного співфінансування дитячого будинку, до вирішення питання залишити в області два центри, визначивши Долинський як базовий центр для роботи з дітьми-сиротами.

“Ми не залишимо це питання без нашого контролю. Ми не дозволимо ліквідувати цей надзвичайно важливий заклад для сиріт Франківської області”, – зазначив В’ятрович.

Нагадаємо, 19 лютого депутати з фракцій “Свобода”, “За Майбутнє”, “Батьківщина” та “Слуга народу” вирішили припинити діяльність Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей і сімей “Теплий дім”, у якому виховуються та проходять реабілітацію пів сотні дітей.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: