fbpx

Ноутбук для навчання: як правильно обрати

Політика 17:12, 19.10, 2022

Лептопи використовуються для дистанційного навчання та при звичайному учбовому процесі. З їх допомогою простіше виконувати завдання, шукати необхідний матеріал. У цій статті ми розповімо про основні вимоги до таких ноутбуків, бажані технічні характеристики.

Ноутбук для навчання: як правильно обрати 1

Дизайн та камера: яким має бути лептоп

Якщо учень носитиме техніку з собою, вона повинна не створювати великого навантаження. Підійдуть моделі з малою вагою, компактні за розмірами. У тренді електроніка зі складаним форм-фактором. Такі ноути легко перетворити на планшети. У корпусі мають бути роз’єми під комп’ютерні миші, іншу периферію. Можна звернути увагу на бізнес-лептопи, вони більш тонкі, ніж звичайні.

Камера — основний інструмент при навчанні у дистанційному режимі. Якщо модель укомплектована вебкамерою в якості HD, на такий ноутбук ціна буде невисока. Важливо, щоб зображення було чітким, без зернистості. Більш дорогі ноутбуки обладнуються потужними камерами.

Процесор та пам’ять: основні показники продуктивності

Учні зазвичай не використовують складне ПЗ. Для комфортного навчання підійдуть моделі з 4-, 6-ядерними процесорами. Вони забезпечують продуктивність, якої вистачить на відеоконференції, роботу з текстовими редакторами, таблицями, іншими додатками. Ефективність визначається не лише чіпсетом, але й ОЗУ. Популярні варіанти для дистанційного навчання (у ГБ):

  • 4;
  • 8;
  • 12;
  • 16.

Від оперативної пам’яті залежить, наскільки рівномірно розподіляється навантаження та швидко виконуються запити користувача. Для навчання за стандартними програмами підійдуть перші два варіанти. 12 та 16 ГБ дозволяють запускати складні додатки. Це вдалий варіант, якщо навчальний курс специфічний, наприклад, необхідно працювати з ПО для роботи з графікою.

Ноутбук для навчання: як правильно обрати 2

Екран та динаміки

Тривалість лекцій варіюється від 45 хвилин до декількох годин. Учень проводитиме багато часу за монітором. Для комфортного навчання підійдуть дисплеї з такими характеристиками:

  • Захист від синього випромінювання. Воно негативно впливає на органи зору. Під час роботи за екраном з технологією захисту очі не перевтомлюються.
  • Діагональ. Занадто маленькі ноути не дуже зручні. Оптимальні параметри — від 13 до 16 дюймів. Зважайте, що від діагоналі залежить розмір лептопа.
  • Яскравість та частота оновлення. Для зручного користування картинка має виводитись чітко та контрастно. Краще обрати моделі з високими параметрами. Від частоти оновлення кадрів залежить, наскільки плавно відтворюються відео, трансляції.

Якість звуку не менш важлива, особливо якщо деякі лекції подані у вигляді аудіо та відео. Учень має чітко чути кожне слово, щоб зрозуміти матеріал. Враховуйте всі ці характеристики, якщо хочете обрати зручний варіант ноутбука для навчання дитини.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: