fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • «Односторонні поступки під тиском Угорщини лише погіршать ситуацію» – В'ятрович про можливість створення «угорського» району на Закарпатті

«Односторонні поступки під тиском Угорщини лише погіршать ситуацію» – В'ятрович про можливість створення «угорського» району на Закарпатті

Політика 18:43, 10.06, 2020

Володимир В’ятрович в Івано-Франківську прокоментував можливі поступки України у відносинах з Угорщиною і створення так званого «угорського» району на Закарпатті.

НА ФОТО: Володимир В'ятрович

Днями міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило нові проєкти районування українських областей. Згідно з планом на Закарпатті таких укрупнених районів буде 5.

Несподіванкою і для громадськості, і для експертного середовища стала поява Берегівського району, про створення якого раніше не йшлося. Виглядає на те, що створенням такої адміністративної одиниці українська влада йде на перші поступки Угорщині.

Більшість населення в цьому районі буде угорською, а пролягає він фактично над кордоном з Угорщиною.

Про це у блозі для Радіо Свободи написав письменник Андрій Любка.

Народний депутат, голова Івано-Франківської обласної організації «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович вважає, що дії влади в спілкуванні з Угорщиною, яка досить грубо тисне на Україну в питаннях, що стосуються внутрішньополітичної ситуації, є неправильними.

«Але вони лише демонструють нерозуміння теперішньою владою питань національно-культурного аспекту і геополітики», – сказав В’ятрович.

Він зазначає, що будь-які односторонні поступки під тиском угорської влади лише погіршать ситуацію.

«Ці вимоги постійно будуть зростати. Переконаний, що жодних поступок в питаннях мовної політики, освітньої політики не повинно бути. Влада має дуже уважно поставитися до пропозицій створення якихось національних районів на Закарпатті. Ми прекрасно розуміємо, як це може бути використано навіть проти територіальної цілісності української держави», – сказав нардеп.

За словами В’ятровича, опозиція звертатиме увагу влади на цю проблематику та звертатимуться до громадськості, аби не допустити того, щоб на внутрішньополітичну ситуацію мали визначальний вплив наші сусіди. Неважливо, чи то східні, чи то західні.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: