fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Окружна виборча комісія ігнорує судові рішення та продовжує дії з фальсифікації виборів у ВО №87, – Олександр Шевченко

Окружна виборча комісія ігнорує судові рішення та продовжує дії з фальсифікації виборів у ВО №87, – Олександр Шевченко

Політика 19:01, 15.04, 2021

Вчора ввечері, 14 квітня, Окружна виборча комісія прийняла уточнений протокол про підсумки голосування у Надвірнянському виборчому окрузі №87.

За даними прийнятого уточненого протоколу ОВК округу №87, щодо двох лідерів виборчих перегонів зазначені такі цифри: Василь Вірастюк – 15 536 голосів (до уточнення було 15 076), Олександр Шевченко (1971 р. н.) – 15 114 голосів (до уточнення було 14 327).

Отже, розрив між результатами О. Шевченка та В. Вірастюка скоротився вдвічі, проте провладний кандидат Василь Вірастюк все ще «випереджає» опонента.

Олександр Шевченка коментує ситуацію в ОВК: «На моє переконання, Окружна виборча комісія продовжує діяти на замовлення влади по фальсифікації волевиявлення виборців на Прикарпатті.

Вже наступного дня після виборів 28 березня штаби всіх кандидатів отримали протоколи дільниціь з мокрими печатками, і всі знали, що Шевченко випереджає провладного кандидата на 184 голоси.

Очевидно, що владу це не влаштувало. Тоді почалися дії на спотворення результатів виборів – відсутність кворуму в комісії, «замінування». Потім, вночі на 1 квітня, спецпідрозділи СБУ беруть на шість годин під монопольний контроль приміщення, де зберігаються бюлетені з дільниць. Всі спостерігачі, журналісти, довірені особи були незаконно виведені з приміщення ОВК».

«А 1 квітня виявляється, що на п’яти дільницях викрадено 504 бюлетені – всі саме за Шевченка. Цього вже достатньо, щоб фальсифікувати вибір людей. Але комісія йде далі – під надуманими приводами не визнає результати на 5 дільницях, де в мене була найбільша перевага», – розповідає Олександр Шевченко.

На засіданні 14 квітня Окружна виборча комісія розглянула питання щодо семи дільниць, щодо яких судові рішення за позовами Шевченка вступили в законну силу.

ОВК прийшла до висновку про включення до протоколу про підсумки голосування з приміткою “Уточнений” по кількох дільницях.

Але, до прикладу, щодо дільниці 261027 (Яремче) ОВК всупереч рішенню суду прийняла рішення не враховувати виборчі бюлетені.

«Виглядає дивно, коли комісія розглядає питання, які вже розглядалися судом. По дільниці в м. Яремче суд дослідив, що ніяких сумнівів у достовірності документів ДВК немає. Тому було скасоване рішення ОВК про недійсне голосування в м. Яремче. Але бачимо, що комісія зараз знов сідає і знов не врахуває бюлетені за Шевченка», – роз’яснює ситуацію представник О. Шевченка в суді Андрій Сторожук.

«ОВК жодним чином не хоче враховувати первинні протоколи ДВК, які дійсно відображають реальне волевиявлення людей.

Фактично ми спостерігаємо за незаконною діяльністю окремих членів ОВК. Вони більшістю голосів приймають неправомірні рішення, які знову доведеться оскаржувати в суді. І шукати справедливість там», – підсумовує юрист.

Нагадаємо, що 14 квітня соціологічна компанія «Рейтинг» опублікувала своє нове дослідження по 87-му округу. 38% респондентів вважають, що на виборах 28 березня переміг Шевченко. Лише 25% – переконані, що переможцем вийшов Василь Вірастюк.

Третина виборців округу вважає, що результати проміжних виборів до ВРУ у 87-му окрузі сфальсифіковані на користь кандидата від “Слуги народу” Василя Вірастюка.

Половина виборців підтримують ідею скасування результатів виборів в окрузі та призначення повторного голосування. «Напевно, це і було б виходом з тієї ситуації, в яку себе загнала влада», – висловлює переконання Олександр Шевченко.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: