fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Олег Атаманюк закликав Уряд не перекидати кошти з Програми лікування пацієнтів з коронавірусом в інші сфери

Олег Атаманюк закликав Уряд не перекидати кошти з Програми лікування пацієнтів з коронавірусом в інші сфери

Політика 12:48, 16.07, 2020
НА ФОТО: Олег Атаманюк

Для того щоб подолати коронавірусну епідемію в Україні, необхідне масове тестування населення, забезпечення лікувальних установ, медиків – засобами індивідуального захисту, пацієнтів – медикаментами. Все це потребує фінансування з боку держави.

Таку думку висловив лікар, депутат Івано-Франківської обласної ради Олег Атаманюк в ефірі програми «Про головне в деталях» на ОТБ «Галичина».

«З 65 мільярдів, які виділив Уряд на боротьбу з коронавірусом, 25 з них нещодавно спрямували на будівництво доріг. Хоча очевидно, що коронавірусна пандемія в Україні неподолана. І коли кажуть, що не вистачає коштів, то є великі запитання до Уряду і Верховної Ради щодо цього.

Окрім того, дуже багато держав допомагають Україні у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Зокрема, США виділили 17,5 мільйонів доларів. Питання: де скеровані ці кошти? Чому в нас немає достатнього забезпечення?!» – сказав Олег Атаманюк.

Депутат також відзначив, що обласна рада, в свою чергу, ввесь резервний фонд бюджету, а це 5 млн гривень, виділила на боротьбу з коронавірусом:

«Ми неодноразово проводили комісію з питань охорони здоров’я, щоб акцентувати, що зараз першочерговими є:

  • забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту. 20% хворих на коронавірус – це медики. Вже 10-11 медичних працівників в Івано-Франківській області померли від цієї недуги;
  • доступ до тестування. Зараз важливо провести імуно-ферментне дослідження, яке сьогодні дало б нам змогу побачити, скільки людей перехворіло. Адже є велика кількість людей, які перенесли коронавірус безсимптомно».

Лікар каже, що є ще 2 важливі моменти, на які слід виділяти фінансування:

«Перше – це забезпечення лікувальних установ. Для прикладу, коли є відділення на 30 людей і в ньому тільки 10-11 кисневих станцій, то приходиться вибирати, кому давати кисень, а кому ні. Хоча це те, що першочергово потрібне для лікування. І якщо реанімаційні відділення переповнені вже зараз, то приходиться вибирати, кого забирати з реанімації, а кого залишати.

Друге – забезпечення лікування пацієнтів. Ті препарати, які є в національному переліку, тільки використовуючи їх, ми можемо вилікувати цю хворобу. А також з цілою низкою препаратів».

«Забирати зараз будь-які кошти з Програми лікування пацієнтів з коронавірусом, скеровуючи на будь-що, – неприпустимо в будь-якій цивілізованій державі», – говорить Олег Атаманюк.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: