fbpx

Ольга Федишина назвала основні застереження щодо законопроєкту про ринок землі

Політика 09:10, 22.02, 2020

Фракція «ВОЛЯ» в Івано-Франківській обласній раді виступає за цивілізований ринок землі, але законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, який поданий на розгляд Верховної Ради в другому читанні, має ряд небезпечних моментів.
Про це заявила депутат від «ВОЛІ» Ольга Федишина на сесії.

«В законопроєкті залишився надзвичайно великий обсяг землі, який може передаватись в одні руки, а це 10 тисяч гектарів.
По-друге, залишилась прогалина, яка дає можливість набувати у власність землю іноземцям, іноземним юридичним особам, а саме банкам, співвласниками яких можуть бути іноземці і в яких може бути частка іноземного капіталу. І, уявіть собі, якщо для українського громадянина та українських юросіб ліміт про кількість землі в одні руки встановлений, то для банків, володіти якими можуть іноземці, такого ліміту і близько нема. А це означає, що такий банк може у своїй власності мати землі в будь-яких розмірах. Це неприпустимо», – сказала Федишина.

Депутат також навела ще ряд застережень:

«Законопроєктом передбачено, що банки можуть володіти землею і не відчужувати її протягом двох років. Але це не означає, що це лише два роки. Адже банки можуть переакредитовувати один одного і ця земля буде «гуляти» між банками з іноземним капіталом до безкінечності. Тому цей строк має бути скорочений з 2 років до 6 місяців. Ще одна небезпечна норма в законопроєкті – це збереження права переважного викупу землі. При цьому не прописано, за якою ціною – мізерною, яка була в договорах багаторічної давності, чи нова ринкова і справедлива. Це означає, що якийсь агрохолдинг, який користується земельною ділянкою селянина та уклав з ним давним давно договір, де передбачив право викупу, то існує загроза, що зараз цей селянин залишиться абсолютно ні з чим після відкриття такого ринку землі. Тому цей законопроєкт має бути вдосконалений. Має бути прописано, на яких умовах передбачено право викупу. Земля має бути продана не за безцінь, а за ринкову ціну».

Окрім того, Ольга Федишина внесла пропозиції до звернення обласної ради щодо законопроєкту про ринок землі:

«Тому ми вимагаємо встановлення ліміту про передачу землі в одні руки в обсязі не більш як 500 гектарів. Заборонити передачу землі іноземцям та юридичним особам, кінцевими беніфіціарами яких є іноземні громадяни або в статутному капіталі яких є іноземний капітал. А також передбачити скорочення терміну, протягом якого банки можуть відчужувати землю, не більш, аніж на 6 місяців».  

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: