fbpx

Ольга Федишина: У новому Парламенті може бути 16% жінок

Політика 13:38, 27.06, 2019
НА ФОТО: Ольга Федишина

До Парламенту нового скликання може потрапити 58 жінок за партійними списками і ще близько 10 по мажоритарних округах – це становитиме 16% від загальної кількості депутатів. Є позитивна тенденція збільшення кількості жінок у політиці, але вона ще далеко не європейська.

Депутат Івано-Франківської обласної ради, юрист, адвокат Ольга Федишина презентувала дослідження «Жінки у Верховній Раді нового скликання» під час публічної дискусії «Політика рівності в новому Парламенті».

Вона зауважила, що згідно з задекларованими списками політичних партій лідером щодо представництва жінок у першій десятці є “Самопоміч” – 60%, потім партія “Голос” – 50%, “Європейська Солідарність” – 40%, “Слуга народу” – 30% (згідно з інформацією з відкритих джерел, оскільки офіційні списки частини партій досі відсутні на сайті ЦВК).

У першій двадцятці картина дещо змінюється: партія “Голос” – 40%, “Європейська Солідарність” – 35%, “Самопоміч” – 35%. А от у партії “Свобода” відсутні жінки як в першій десятці, так і в першій двадцятці.

Лідером за загальною кількістю жінок у списку є Радикальна партія – 41% жінок у списку (хоча більшість із них розташовані в непрохідній частині списку), в “Самопомочі” – 35%, опозиційна платформа «За життя» – 36%.

“Якщо брати загальну динаміку, порівняно з 2014 роком картина неоднозначна. У “Батьківщини” динаміка зниження, решта партій – позитивна динаміка. Опозиційна платформа «За життя» збільшила кількість жінок у своєму списку вдвічі, “Свобода” на 5%, “Громадянська позиція” – з 15 до 35%, “Самопоміч” та “Європейська Солідарність” підтверджують сталу політику. Сподіваюсь, що тренд зростання кількості жінок у виборчих списках буде продовжуватись”, – зазначила Федишина.

Ольга Федишина: У новому Парламенті може бути 16% жінок 1

Також вона спрогнозувала можливу кількість жінок у новому Парламенті на основі соціологічних опитувань. В результаті від “Європейської Солідарності” може пройти в новий Парламент 8 жінок, від партії “Слуга народу” – 30, “Голос” – 8, опозиційна платформа «За життя» – 4, “Батьківщина” – 5, “Сила і честь” – 3 жінки.

«Якщо припустити, що ще 10 жінок пройдуть у мажоритарних округах, то в результаті в новому Парламенті будемо мати 68 жінок, що становитиме 16% від загальної кількості депутатів. Якщо оцінити загальну динаміку зростання кількості жінок у ВР від здобуття Україною незалежності, то вона досить позитивна – від 2% до очікуваних 16%, але це не так багато, як в європейських країнах» – пояснила Федишина.

Політик звернула увагу на представництво жінок на керівних посадах у Верховній Раді.

«В поточному скликанні вперше в історії України жінки змогли посісти високі посади – перший заступник голови ВР, заступник голови ВР. 4 жінки є головами комітетів, є 4 перших заступники голів комітетів, 6 заступників, 8 секретарів, 20 жінок очолюють підкомітети», – наголосила вона.

Як повідомила Федишина, найбільше жінки представлені в комітеті євроінтергації, охорони здоров’я, соцполітики. В комітетах з питань аграрної політики, бюджетному, екологічної політики, з питань транспорту, фінансової політики немає жодної жінки.

«Скільки б жінок не були представлені в комітеті з охорони здоров’я, коли постає питання про фінансування чи то на лікування онкохворих, чи відправлення на лікування за кордон, ці питання в кінцевому результаті ухвалює бюджетний комітет. Я б хотіла, щоб керівники майбутніх фракцій не забували про необхідність представництва жінок в таких важливих комітетах», – зауважила вона.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: