fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Ольга Ситник (Галабала) назвала шляхи утворення нової парламентської коаліції та хто може стати прем’єром

Ольга Ситник (Галабала) назвала шляхи утворення нової парламентської коаліції та хто може стати прем’єром

Політика 20:50, 17.07, 2019

Після парламентських виборів партія «Слуга народу» формуватиме парламентську коаліцію зі своїми політичними партнерами. Саме від цієї політсили залежатиме, якою буде нова коаліція. А від домовленостей – хто стане прем’єр-міністром.

Про можливі варіанти розвитку подій у своєму відеоблозі у соціальній мережі “Фейсбук” розповіла одна з лідерів партії «ВОЛЯ», депутат Івано-Франківської обласної ради Ольга Ситник (Галабала).

Вона назвала три основні пріоритети партії Зеленського.

Пріоритет номер один для президентської команди – монокоаліція, коли вони самостійно формуватимуть більшість в парламенті і призначатимуть прем’єр-міністра.

«Це можливо буде тільки тоді, коли партія Зеленського набере 45 і більше відсотків на виборах. Зараз різні соціології їм дають від 41 до 48. Явка на виборах буде дуже низька і тому, в принципі, «Слуга народу» може взяти 45%. Якщо вона їх набере, то це означає, що в них буде приблизно 130 – 140 мандатів. І приблизно 70 мандатів вони зможуть набрати по мажоритарних округах. І, якщо партії Зеленського вдасться набрати 200-240 депутатів сумарно по списку і через мажоритарників, то тоді стоятиме питання про монокоаліцію», – каже Ольга Ситник (Галабала).

Така коаліція буде сформована з Аваковим.

«Тому що він має приблизно 10 людей в списках Слуги народу. По-друге, Аваков веде приблизно 30 людей по мажоритарці. Тому у випадку, якщо «Слуга народу» буде мати 200 – 210 мандатів + 10 – 15 мандатів, які може отримати Аваков на виборах, формально може бути сформована монокоаліція, але по суті «Слуги народу» з Аваковим. І, до речі, такий варіант розглядається зараз як дуже ймовірний. Люди Авакова і він сам активно формує склад Кабміну, при цьому не претендуючи на роль прем’єр-міністра. От такий варіант особливо цікавий для президентської команди», – сказала Ольга Ситник (Галабала) у своєму відеоблозі.

Другий за пріоритетом – коаліція з партією «Голос», якщо ця політсила пройде в парламент і набере 5 – 7%.

«Тут гарантом формування коаліції є Пінчук. Він дуже сильно хоче, щоб це відбулось. Тоді Кабмін буде сформований з нових людей, але вони будуть залежні від Пінчука», – говорить Ольга Ситник (Галабала).

Третій варіант коаліції, якщо партія «Голос» не проходить в парламент, то «Слуга народу» може об’єднатись з Юлією Тимошенко.

«Це не найгірший, але і не найкращий варіант для «Слуги народу». Його розглядають як цілком робочий. Партія «Голос» може і не пройти у Верховну Раду через низьку явку, яка буде приблизно 35-40%. Тоді «Слуга народу» формуватиме коаліцію з Юлією Тимошенко, при якій вона стане прем’єром», – каже Ситник.

Найпріорітетніший, на її думку, для «Слуги народу» є варіант монокоаліції з Аваковим.

Ольга Ситник (Галабала) також назвала ймовірних кандидатів на посаду прем’єр-міністра.

«Можливий варіант, який розглядається «Слугою народу», це Олег Дубина, який є колишнім керівником НАК «Нафтогаз». Він працював в уряді Тимошенко, сам із Дніпропетровщини. Його розглядають як фахового антикризового менеджера. Зрозуміло, що в команді Зеленського є й інші кандидати з команди 95 Кварталу, а це Баканов та Шефір. Але Дубина – це цілком ймовірний варіант у випадку монокоаліції чи у випадку домовленості з іншими партіями».

Відзначимо, що у своєму відеоблозі Ольга Ситник (Галабала) назвала недоліки сьогоднішньої виборчої системи в Україні та розповіла про політичні інсайди. Також провела детальний аналіз нового виборчого закону, який нещодавно був прийнятий Верховною Радою. Та роз’яснила, що ж зміниться для виборців та партій та як визначатимуться переможці виборів.

Окрім того, прокоментувала політичну ситуацію в Україні та назвала причини проросійського реваншу.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: