fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Ольга Ситник розповіла про упереджене ставлення до жінок під час співбесіди на державну чиновницьку посаду

Ольга Ситник розповіла про упереджене ставлення до жінок під час співбесіди на державну чиновницьку посаду

Політика 13:53, 08.11, 2019

Депутатка Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Ситник (Галабала) розповіла, як проходив конкурс на посаду голови Державного агентства лісових ресурсів, та навела факти упередженого ставлення членів комісії, інформує пресслужба партії “ВОЛЯ”.

Ольга Ситник була єдиною жінкою, яка балотувалась на цю посаду. Під час співбесіди членкиня комісії поставила їй питання: «Як жінка жінку не можу не запитати, для чого ви йдете на цю посаду?».

Ситник каже, що справа в тому, що існує певний стереотип і лісове господарство вважається «чоловічою» справою.

«А дійсно, для чого жінці бути керівником? Хоча на державній службі абсолютна більшість – жінки, до керівних посад на державній службі «дослужуються» лише 16% жінок. То що стукнуло в голову жінці, яка хоче керувати чоловіками? Важко уявити собі запитання: «Як чоловік чоловіка хочу запитати, чому ви йдете на цю посаду?» – говорить політикиня.

Ольга Ситник розповіла і про ставлення голови комісії.  

«Спочатку він намагався проявляти максимальну толерантність, вживати фемінітиви, але в кінці все-таки не втримався. Очевидно, мій новий колір волосся занадто вплинув, і зі словами «ну як валити, то валити» голова комісії поставив запитання «для справжньої блондинки»: чи відрізняється лісник від лісовика. Чесно кажучи, рівень запитання при співбесіді, на якій оцінювалися такі компетенції як управління змінами, лідерство, мотивація, трохи вразив, що аж мала перепитати».

Депутатка каже, що при виконанні усіх знеособлених завдань навмисне не вживала будь-яких слів чи відмінків, які б могли ідентифікувати її стать.

«І на цих етапах отримувала одні з найвищих балів, будучи в підсумку 2-3 за загальним рейтингом. Але на етапі співбесіди усе різко змінилося. Хоча рівень відповідей різних претендентів можна оцінити будь-кому, просто переглянувши усі відеостріми виступів. Співбесіди усіх кандидатів у відео», – резюмує Ольга Ситник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: