fbpx

ОВК №87 досі належно не забезпечена ні приміщенням, ні технічними засобами

Політика 19:52, 22.02, 2021

Станом на 22 лютого окружна виборча комісія №87 досі знаходиться без приміщення. Під час чергового засідання ОВК звернулась до голови Івано-Франківської облдержадміністрації для врегулювання проблеми матеріально-технічного забезпечення.

Невизначеність ситуації триває майже два тижні, і протягом цього часу ОВК тимчасово працювала у будівлі Надвірнянської РДА. Сьогодні, 22 лютого, мало відбутися засідання ОВК вже у приміщенні за адресою вул. Грушевського, 18, де зареєстрована виборча комісія, проте через відсутність ключів від великої зали у цьому приміщенні засідання перенесли у залу засідань Надвірнянської міської ради, інформує пресслужба ОПОРИ.

Як повідомив представникам ОПОРИ голова ОВК Володимир Коп’як, приміщення, в якому мала б працювати виборча комісія, досі не передано за актом прийому-передачі.

“У зв’язку з цим виборча комісія не може прийняти все необхідне матеріально-технічне забезпечення. Ми не можемо прийняти туди матеріальні цінності, навіть ті самі меблі й стільці, якими нас мали забезпечити, тим більше техніку, комп’ютери”, – прокоментував Володимир Коп’як.

Ще 9 лютого ОВК №87 зверталась до Голови апарату Надвірнянської РДА та Надвірнянського міського голови з проханням забезпечити виборчу комісію належним приміщенням і необхідними технічними засобами, але, як засвідчує сьогоднішній стан справ, належної реакції це звернення не отримало.

На засіданні окружна виборча комісія звернулась до голови Івано-Франківської ОДА щодо розв’язання проблеми з метеріально-технічним забезпеченням ОВК.

“Суб’єкти виборчого процесу і ЗМІ не можуть безперешкодно відвідувати засідання ОВК, оскільки немає чітко визначеного місця, де відбуваються засідання. Ця ситуація також обмежує право зацікавлених сторін на звернення до ОВК, оскільки за офіційною адресою ОВК не працює. Сама окружна виборча комісія теж не може безперешкодно працювати, оскільки неможливо розташувати технічний персонал, неможливо проводити засідання, приймати документи та звернення від суб’єктів виборчого процесу тощо. Тому органам влади варто невідкладно вирішити цю проблему, поки ситуація не стала критичною. На жаль, якби частина 1 статті 51 Закону України «Про вибори народних депутатів України» була чіткіше сформульована і покладала обов’язок з матеріально-технічного забезпечення на конкретний орган влади,  а не на  «органи  виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи», то така ситуація була б менш ймовірною, а якщо б відбулась, то була б відповідальна за це особа. Можна лише констатувати, що місцева влада не впоралась з завданням матеріально-технічного забезпечення ОВК і проблема потребує нагального вирішення”, – коментує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ у Івано-Франківській області.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: