fbpx

ОВК у Надвірній не визнає рішення судів та діє всупереч закону, – юрист

Політика 19:45, 14.04, 2021

Сьогодні ОВК №87, що працює в Надвірній, зібралася на повторне засідання. Передбачалося, що відбудеться врахування рішень судів щодо неправомірного відправлення на перерахунок та визнання недійсним голосування на кількох дільницях та встановлення реальної картини волевиявлення.

Натомість під час засідання голова ОВК та більшість членів комісії жодним чином наразі не врахували рішення судів та трактували їх на власний розсуд. За словами юриста, офіційного представника кандидата в народні депутати Олександра Шевченка Андрія Сторожука, більшість членів ОВК викривляли інформацію, яка викладена в мотивувальних та резолютивних частинах судових рішень, повідомляє пресслужба кандидата.

«Виглядає дивно, коли комісія розглядає питання, які вже розглядалися судом. Зокрема, по дільниці в Яремче, де питання відсутності печаток на контрольних листах вже розглядалося судом. І суд уже дослідив, що ніяких сумнівів у достовірності цих документів немає. Відповідно суд встановив, що бюлетені в цих скриньках потрібно враховувати, і тому було скасоване рішення ОВК про недійсне голосування в Яремче. Втім ми бачимо, що комісія зараз знов сідає і цю ж підставу використовує, щоб не врахувати ці бюлетені, які були в цих скриньках», – роз’яснює ситуацію Андрій Сторожук.

Адвокат додає, що більшість членів ОВК навіть не беруть до уваги той факт, що не у всіх скриньках на ДВК в Яремче контрольні листи були без печаток. Втім, нівелюють усі голоси з цієї дільниці всупереч рішенню суду. Відтак Сторожук зауважує, що ОВК жодним чином не хоче враховувати первинні протоколи ДВК, які дійсно відображають реальні дані. Натомість враховують дані, які були зазначені окружною комісією із вкраденими бюлетенями. Поряд з цим ніхто навіть не намагається з’ясувати, де ця документація. На сьогоднішнє засідання викликали і членів ДВК, де відбувався перерахунок бюлетенів, однак їх не заслуховують. Люди просто стоять та очікують. Адже фактичних дій перерахунку не здійснюється.

«Фактично ми спостерігаємо за незаконною діяльністю окремих членів ОВК. Вони більшістю голосів приймають неправомірні рішення, які, очевидно, знову доведеться оскаржувати в суді. І шукати справедливість там», – підсумовує юрист.

Нагадаємо, що рішення судів, через які зібралася ОВК, є у восьми справах. На трьох дільницях визнано протиправним та скасовано рішення про перерахунок голосів, а на 5 дільницях визнання голосування недійсним визнано протиправним та скасовано.

Як писав КУРС, 4 квітня о 7 ранку Окружна виборча комісія оголосила про завершення підрахунку голосів на окрузі №87. За результатами протоколу, складеного ОВК, найбільшу кількість голосів виборців отримав кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк – 15 076 (31,25%), Олександр Шевченко від партії «За Майбутнє» – 14 327 (29,69%), Руслан Кошулинський (ВО “Свобода”) – 13 927 (28,86%).

Підрахунок голосів і обробка протоколів ДВК на ОВК супроводжувалися скандалами, пікетами, численними ротаціями членів ОВК, дивним зникненням сотень бюлетенів, залученням бійців спецпризначення, втручанням десятків нардепів від “Слуги народу” в роботу комісії.

Штаб Олександра Шевченка оскаржив рішення ОВК про перерахунок голосів на понад 20 дільницях та невизнання результатів голосування на 5 дільницях. Всього Шевченко подав до суду близько 30 позовів, більшість яких суд задовольнив. 12 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправним протокол ОВК про встановлення підсумків голосування на 87-му виборчому окрузі.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: