fbpx

«Платформа громад» підозрює в заангажованості керівництво Івано-Франківської МТВК

Політика 13:31, 12.10, 2020

У «Платформі громад» вважають, що при утворенні дільничних виборчих комісій (ДВК) та призначенні їх керівництва у Франківську могла мати місце змова керівного складу Івано-Франківської міської територіальної виборчої комісії (МТВК).

Так, постановою № 24 від 09.10.20 р. (17-00 год.) Івано-Франківська міська територіальна виборча комісія утворила дільничні виборчі комісії в Івано-Франківській ОТГ. Всього було утворено 125 дільниць, в тому числі спеціальні.

Втім, кажуть у «Платформі громад», є обґрунтовані підозри вважати, що при утворенні дільниць мала місце змова керівного складу Івано-Франківської МТВК щодо призначення на керівні посади ДВК кандидатур від певних політичних сил.

По-перше, всупереч ч. 7 ст. 204 Виборчого кодексу згадана постанова не була вчасно публікована, що й породило сумніви у представника ПП «Платформа громад» у Івано-Франківській МТВК Тараса Жарського.

Івано-Франківська міська територіальна виборча комісія

По-друге, після прибуття в комісію поліції для фіксації порушення порядку оприлюднення постанови представнику «Платформи громад» близько 22 год. 10 жовтня все ж надали додатки до постанови, де були вказані склади керівних органів ДВК. Окрім того, поліція відібрала заяви та пояснення у сторін і зареєструвала справу за № 39913 від 10.10.2020 р.

«Ми провели аналітичну роботу і виявили цікаві закономірності – говорить Жарський. – При фактично рівній кількості поданих кандидатур (а від «Платформи громад» і нашого кандидата на посаду міського голови Стефанишина це по 125 людей, сумарно – 250) дуже цікавим є відсоткове співвідношення в складах керівних органів ДВК. Найбільша частка в керівних органах належить ЄС – це близько 21,6%, не так далеко Батьківщина (близько 18%) та Свобода з паном Марцінківим (майже 16%). В той же час сумарна частка від «Платформи громад» і Стефанишина – менше 3,5 %. Я не можу вести мову про неправомірність дій комісії, оскільки це питання адміністративного та судового оскарження та будь-які висновки з цього приводу є передчасні, однак дисбаланс – очевидний».

У «Платформі громад» нагадують, що у відповідності до законодавства України міська виборча комісія справді має повноваження призначати на керівні посади в ДВК осіб за власним розсудом, однак та ж комісія, як суб’єкт владних повноважень, зобов’язана діяти незаангажовано, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації та пропорційно, дотримуючи необхідний баланс між інтересами суб’єктів виборчого процесу.

Що ж приховувала комісія, цікавляться у “Платформі громад”, не публікуючи постанову та не видаючи додатки з інформацією про склад ДВК? Хто в першу чергу зацікавлений в таких діях комісії та хто отримує найбільшу вигоду від ситуації? У партії обіцяють інформувати виборців, як буде розвиватися ситуація.

«Платформа громад» підозрює в заангажованості керівництво Івано-Франківської МТВК 1
«Платформа громад» підозрює в заангажованості керівництво Івано-Франківської МТВК 2
«Платформа громад» підозрює в заангажованості керівництво Івано-Франківської МТВК 3

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: