fbpx

ПНУ прихистив унікальну колекцію грибів і лишайників, яку евакуювали науковці з Херсона

Політика 11:25, 07.01, 2023

Гербарій грибів і лишайників, який науковці Херсонського державного університету збирали понад 50 років, тимчасово евакуйований в Івано-Франківськ і розміщений в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (ПНУ).

Про це написав у фейсбуці ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Він зазначив, що евакуйована з Херсона, який щодня потерпає від ворожих обстрілів, колекція – друга в Україні за кількістю зразків лишайників та ліхенофільних грибів. Зібрання налічує 32 тисячі зразків.

«Нам вдалося вивезти у прямому сенсі під обстрілами росіян та убезпечити для майбутніх поколінь те, що неможливо відновити чи повторити! Для розуміння: лише частина гербарію ХДУ – це друга в Україні за кількістю зразків колекція лишайників та ліхенофільних грибів», – пише ректор.

Колекцію в максимально стислі терміни підготували до евакуації науковці Олександр Ходосовцев, Іван Мойсієнко і Наталія Загороднюк. Фінансово допомогли міжнародні партнери.

Виш з Івано-Франківська надав для тимчасового зберігання унікальних зразків приміщення з потрібними для цього температурою і рівнем вологи.

“Зроблено гарну справу, віримо, що вже найближчим часом колекція повернеться до рідного Херсонського державного університету. А поки є домовленість, що ми у Івано-Франківську представимо для роботи широкому колу науковців наш унікальний гербарій”, – додав Співаковський.

ПНУ прихистив унікальну колекцію грибів і лишайників, яку евакуювали науковці з Херсона 1

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: