fbpx

Подарунок рисі: в Україні запустили кампанію на підтримку рідкісної тварини Карпат

Політика 16:57, 13.12, 2019

В Україні стартувала кампанія зі збору коштів для проведення досліджень популяції рисі, що триватиме до 20 січня. Планується зібрати 400 тисяч гривень.

Організаторами ініціативи виступив Всесвітній фонд природи WWF Україна, пише НВ.

На зібрані кошти придбають 30 додаткових «фотопасток» для Національних природних парків в Карпатах або Полісся; обладнання та паливо для зоологів і екологів, які працюють у віддалених лісових районах; а також покриються витрати на підготовку національного плану дій щодо збереження рисі і обробку отриманих даних.

У Фонді зазначили, що рись занесена в Червону книгу України, цей вид має статус «рідкісний» — так, у 2009 році його чисельність становила всього 500 особин. Автори кампанії наголошують, що захист рідкісних тварин українських Карпат неможливий без збору даних щодо їхньої популяції.

«Запровадження Національного плану управління риссю на рівні профільного Міністерства може стати прецедентом в Україні. Він, з одного боку, дозволить забезпечити сталий і довготривалий захист рисі, а з другого — може стати поштовхом для системних змін у природоохоронній сфері. Адже за прикладом рисі подібні плани управління можна буде розробляти і запроваджувати для інших видів, зокрема ведмедя бурого та осетрових риб, які перебувають на межі вимирання», — розповів керівник напрямку Рідкісні види WWF Україна Богдан Вихор.

Для своєї роботи український Фонд спирається на європейські практики з відновлення популяцій, відзначили в WWF Україна: так, завдяки моніторингу і будівництву інфраструктурних об’єктів з урахуванням міграційних шляхів рисі, а також збільшенню кормової бази в Іспанії вдалося врятувати цей вид від вимирання. Тоді як в Польщі відстежували майже кожну рись за допомогою «фотопасток» і відновлювали їхню чисельність методом реінтродукції.

Зробити свій внесок у програму можна тут. Для жертводавців передбачені подарунки: від електронної листівки до експедиції зі вченими.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: