fbpx

Порошенко з Жаданом поговорили про українську культуру в ефірі прифронтового радіо «Тризуб ФМ»

Політика 12:45, 26.06, 2020

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ефірі прифронтового радіо «Тризуб ФМ» обговорив з відомим письменником та музикантом Сергієм Жаданом здобутки та загрози для української культури.

Сергій Жадан зазначив, що за каденції п’ятого Президента запрацювали державні культурні інституції і це стало суттєвим поштовхом для появи великої кількості якісного національного продукту.

«Запрацював Державний культурний фонд, запрацювало повною мірою українське кіно, запрацював Інститут книги. Тобто українська культура отримала якісь стратегічні обриси і про це можна було говорити з прицілом на майбутнє. І ось зараз, частково у зв’язку із коронавірусом, частково незрозуміло у зв’язку з чим, але відбулося переформатування бюджету і культура втратила дуже велике фінансування. І є велика небезпека, що всі ті напрацювання, які робилися останні шість років, доведеться починати з початку. Дуже шкода, якщо так станеться», – зазначив Жадан.

«Хто мав справу з Українським культурним фондом, знає, що це серйозна інституція, яка дійсно дуже багато робила і працювала дійсно за європейськими стандартами. Той, хто з цим ніколи не стикався, навіть не уявляє, що у нас робилось на інформаційному мовному культурному фронті станом на весну 2014 року. Ці люди просто цим не цікавилися, вони цього не знають. Очевидно, їм це і не потрібно», – переконаний Жадан.

«Фундаментальні зміни відбулися в українській культурі за останні п’ять попередніх років. Бо не йдеться ж лише про гроші. Йдеться про прозору процедуру, яка була запроваджена в Українському культурному фонді. Комусь це не подобалося. Лише незалежні експерти, а не державні чиновники визначали напрямки використання кожної державної копійки. Ми говоримо про те, що вперше були запроваджені державі квоти на телебачення і радіомовлення. Ми тоді потрапили під жорстку атаку, а потім все стало на свої місця. І рейтинги переглядів, і рейтинги на радіо – все повернулося. Сьогодні намагаються і це скасувати», – наголосив Петро Порошенко. Він застеріг від суттєвого скорочення українського книговидавництва. «Кому як не вам відомо про книговидавництво. І я у страшному сні не міг собі уявити, що кількість книжок, які будуть видані, скоротиться на 70%. Наклади скоротяться на 90%», – зазначив Порошенко. «І це лише початок. Незрозуміло, з чим вийде наш книговидавничий ринок на кінець року», -– зауважує Сергій Жадан.

«Ми твердо кажемо, що ми не дамо ні щодо мови здати назад, ні щодо фінансування культури», – наголосив Порошенко. «Якщо ми не відновимо українську культуру, то це ще один аргумент для наших воїнів – а що ж вони захищають? І ви робите надзвичайно корисну та потрібну для держави справу. Радіо «Тризуб ФМ» заряджає наших воїнів сенсом їхнього перебування на фронті. Велике спасибі, радіо. Ви потрібні Україні, ви робите правильну справу. Хочу і вам подякувати, Сергію. Місце справжнього патріота сьогодні – в Карлівці, в ефірі радіо «Тризуб», – наголосив п’ятий Президент.

Прoмо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: