fbpx

Потерпілим піде п'ята частина коштів, виділених Прикарпаттю після повені

Політика 19:05, 10.07, 2020

З майже півмільярда гривень, виділених Прикарпаттю, постраждалим дістанеться п’ята частина.

Списки претендентів на виплати тануть на очах. Бо комісії сільрад не мають ані чітких вказівок, ні спеціалістів, аби визначити реальні обсяги збитків, повідомляє ТСН.

Відтак з майже пів мільярда, які уряд виділив Прикарпаттю, лише п’ята частина дістанеться постраждалим. Решта піде на відновлення інфраструктури та нові берегоукріплення. 

Обурені жителі села Нижнів на Івано-Франківщині: спершу комісія склала акт на майже пів сотні залитих водою обійсть з городами та господарськими будівлями включно, але зараз кількість потерпілих депутати зменшили майже у 10 разів.

КУРС писав, що мешканцям Нижнева відмовляють у державній допомозі за затоплені будинки

Люди нарікають, що уряд визначив категорію потерпілих, але не дав чітких рекомендацій, за якими критеріями їх визначати. 

В облдержадміністрації наголошують, що виплати — це не повна компенсація збитків, а лише часткова матеріальна допомога потерпілим, головне ж завдання — відновлення дамб.

Сьогодні з робочою поїздкою у Галицькому та Рогатинському районах перебував голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів – зустрічався з приводу виплат із людьми, які постраждали від червневої повені.

«Для ліквідації наслідків стихії в області Урядом спрямовано 480 мільйонів гривень. Частина суми, – а це наразі близько 100 мільйонів гривень, – буде направлена на виплату матеріальної допомоги постраждалим жителям Прикарпаття.

Постановою, згідно з якою виплачуватимуться кошти, чітко прописано механізм надання фінансового ресурсу. Зі свого боку, обласною державною адміністрацією створені моніторингові групи, які контролюватимуть правомірність таких виплат. Тож хочу підкреслити, що ми не допустимо зловживань щодо виплати матеріальної допомоги постраждалим внаслідок повені», – зазначив Федорів.

За словами очільника області, сьогодні розпочались виплати грошей. Відповідна робота проводиться і у Галицькому районі, де в кількох населених пунктах вже складено реєстри постраждалих від стихії, а органами соціального захисту розпочато перерахунок коштів для надання допомоги.

Керівник Прикарпаття спільно з прокурором області Юрієм Фреїшиним та очільником головного управління Національної поліції в області Володимиром Голубошем поспілкувався з керівниками районів, представниками органів місцевого самоврядування та громад. Обговорювалися також питання реалізації реформи децентралізації, наповнення місцевих бюджетів, проведення будівельних робіт у рамках Національної програми «Велике будівництво».

Разом з тим, йшлося про будівництво лікарських амбулаторій, ремонт доріг як державного, так і місцевого значення.

Нагадаємо, на Прикарпатті визначили 14 пріоритетних об’єктів для відновлення після повені

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: