fbpx

Позиція Івано-Франківського міського осередку партії "Голос" щодо кількості виборчих округів в ОТГ

Політика 23:26, 05.09, 2020

Сьогодні, 5 вересня, відбулося засідання Івано-Франківської міської виборчої комісії, на якій мали прийняти рішення про утворення виборчих округів в Івано-Франківській ОТГ.

Однак питання про утворення шести, п’яти чи чотирьох округів не набрало достатньої кількості голосів. Після розгляду всіх питань порядку денного голова ТВК закрив засідання.

«Але деякі члени ТВК вирішили продовжити засідання, не маючи на це законних підстав. Зважаючи на гучний резонанс та велику кількість неправдивої, маніпулятивної інформації в соціальних мережах від різних політичних сил, ми надаємо обґрунтовану позицію міського осередку партії «Голос» щодо кількості виборчих округів в Івано-Франківській ОТГ», – пояснює керівник Івано-Франківського міського осередку партії «Голос» Андрій Корнієнко.

Подаємо заяву повністю:

1.     Кількість.

Відповідно до п. 3.2. Роз’яснення ЦВК щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів, затвердженого Постановою ЦВК від 28 серпня 2020 року № 204, «Орієнтовна кількість територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) визначається як ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на 10. Під час утворення цих округів відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж два округи».

Відповідно до Виборчого кодексу кількісний склад Івано-Франківської ради ОТГ становить 42 депутати, оскільки підпадає під градацію кількості виборців в межах від 100 до 250 тисяч. За офіційними даними Державного реєстру виборців, станом на 31.08.2020 року в Івано-Франківській міській громаді є 201 983 виборці. 

Отже, дуже простий розрахунок:

42 депутати ділимо на 10 – виходить 4 округи.

Зважаючи на допустимі відхилення, є варіанти утворити від 2 до 6 округів.

Оскільки політична партія може висовувати максимум по 12 кандидатів на кожному окрузі в регіональних списках і максимальна кількість таких кандидатів не може перевищувати 42, то 2 і 3 округи не задовольняють встановлені норми, бо 2х12=24 і 3х12=36 не дають змоги сформувати список із 42 кандидатів

Максимальна кількість 6 округів відповідає верхній межі градації – 250 тисячам виборців. Але суперечить і здоровому глузду, і роз’ясненням ЦВК.

Орієнтовна середня кількість 4 округи відповідає середньому значенню встановленої градації – 175 тисячам виборців.

Тобто, правильним розрахунковим числом округів може бути або 4, або 5. Але аж ніяк не 6,

 2.      МІФ про меншу ефективність роботи депутата на більшому окрузі.

Депутати не будуть ефективно працювати на великих округах – це маніпулятивні тези, що розкручуються чинними депутатами міськради, які ще живуть попереднім законодавством і не здатні осилити новий Виборчий кодекс, за яким будуть проходити місцеві вибори. Раніше було так – 42 округи, на яких мандати отримали по одному-два депутати від різних сил.

Тепер усі 42 депутати будуть розділені на 4 або 5 округів. Тобто на кожному окрузі буде 8-9 депутатів, а не один-два, я раніше. Саме менша кількість округів збільшить кількість там депутатів. Чим менше округів – тим більше там буде депутатів.

3.      Амбіції окремих осіб.

Для політичних партій, які мають підтримку 15% і більше, враховуючи орієнтовну виборчу квоту, перше місце в регіональному списку практично гарантує депутатський мандат.

Тому бажання збільшити кількість округів для “Свободи” чи ЄС є ніщо інше, як можливість задовольнити амбіції  певних осіб ще до початку виборчого процесу. Кожне перше місце на окрузі є ласим шматком та приводом для торгів. Що більше перших місць – то більшу вигоду отримають ті, хто їх роздає.

Для кандидатів від партій з меншою підтримкою 4-5 округів – це здоровий виклик поборотися за мандат і забезпечити інтереси своїх виборців в раді. 6 округів позбавляє їх такої можливості і монополізує владу чинних депутатів. Завжди олігархічні провладні сили шукали будь-які способи, щоб не дати новим силам зайти у владу, – намагалися збільшити прохідний поріг чи заставу. Складається враження, що в Івано-Франківську тепер за це взялися “Свобода”, “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.

“Голос” – молода ефективна політична сила, яка не терпить корупції, бореться за справедливість і завжди буде відстоювати рівні права.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: