fbpx

Прикарпатські енергетики конструюють окопні печі для військових

Політика 16:06, 13.12, 2022
НА ФОТО: rptnb

Працівники Прикарпаттяобленерго конструюють та виготовляють окопні буржуйки для військових ЗСУ. Приблизно пів сотні таких вже отримали бійці на Харківщині, Сумщині, Херсонщині, Миколаївщині та Донеччині. На черзі партія в Запорізьку область, повідомляють на сайті Прикарпаттяобленерго.

З десяток працівників ремонтно-експлуатаційної виробничої дільниці АТ «Прикарпаттяобленерго» щодня роблять свій внесок у допомогу ЗСУ. Токарі і слюсарі, фрезерувальники та електрогазозварювальники з 40-річним стажем –  сьогодні їхній безцінний досвід і навики допомагають нашим воїнам нести нелегку службу на розтерзаних війною півдні та сході України.

«На листі металу товщиною 4 мм ми розкреслюємо деталі майбутньої пічки, –  пояснює процес виготовлення начальник ремонтно-монтажної виробничої дільниці АТ Василь Чекалюк. – Розкреслюємо так, щоб не було відходів, адже з одного металевого листа можемо отримати 3 пічки. Бічні стінки розміром 350 на 450 мм, передні та задні – 250 на 450 мм. А от на верх додаємо ще по 10-20 мм. Мобільна і зручна та водночас має чималий коефіцієнт корисної дії».

На передовій, в бліндажах таку буржуйку використовують, щоб зігрітися та їжу приготувати. Вона, на відміну від моделей, представлених на ринку, має товстіші стінки, тож не так швидко прогорає і довше обігріває приміщення.

«Щоб тепло не так швидко вилітало в трубу, а хлопці довше могли грітися, економлячи дрова, – розповідає бригадир ремонтно-експлуатаційної бригади Володимир Остап’як, – ми вдосконалили конструкцію буржуйки. Для цього зварили канали, такі собі металеві поверхи, якими дим підіймається поступово, на довше затримуючись всередині та утримуючи тепло».

Від початку повномасштабної війни прикарпатські волонтери-умільці – фахівці ремонтно-експлуатаційної виробничої дільниці АТ “Прикарпаттяобленерго” – зварили більше як сотню протитанкових та протипіхотних їжаків, близько пів сотні портативних мініпічок «Ракет», необхідних для оборони нашої країни. Сьогодні ж виконують актуальні замовлення наших військових на пічки-буржуйки. Такі рятують захисників України на фронті від холоду, тому взимку попит на них чималий. Розуміючи це, потребу ЗСУ намагаються закрити якомога оперативніше. Попри щоденні виробничі завдання фахівцям за зміну вдається виготовити одну буржуйку.

Наступна партія з десяти таких печей вирушить українським бійцям на схід вже за тиждень.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: