fbpx

Рада запровадила електронну реєстрацію місця проживання

Політика 16:16, 05.11, 2021

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №5463 “Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні”.

За відповідний документ проголосувало 238 народних депутатів.

“Це значить, що штамп у паспорті та славнозвісний паперовий додаток до ID-картки – у минулому”, – пояснили Цензору у пресслужбі сервісу “Дія”.

Зазначається, що тепер територіальні громади зможуть вести реєстри в електронному форматі, що дасть змогу зробити послугу з реєстрації місця проживання онлайн доступною по всій Україні. 

До того ж не треба буде особисто ходити до військкомату для отримання “прописки”, адже електронні реєстри забезпечують передачу даних. Крім того, соціальні та медичні держпослуги можна буде отримати без прив‘язки до місця реєстрації. 

Водночас у “Дії” наголосили, що місце реєстрації не даватиме людині право власності на житло – а тільки повідомлятиме державу про фактичну адресу людини.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, законом запроваджується декларування місця проживання – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання в електронній формі за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

Для цього законом передбачено запровадження міжвідомчої електронної взаємодії – обміну інформацією, що здійснюється між реєстрами територіальних громад, відомчою інформаційною системою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, державним демографічним реєстром, Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ України та іншими інформаційно-комунікаційними системами. Джерело: https://biz.censor.net/n3297882

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: