fbpx

Відомий соціолог каже, що розгадав "секрет Марцінківа"

Політика 11:38, 03.12, 2019
НА ФОТО: Олексій Антипович, керівник агенції соціологічних досліджень "Рейтинг"

Сьогодні підсумували опитування Соціологічної групи Рейтинг на тему “Суспільно-політичні настрої жителів Івано-Франківська”.

Участь в опитуванні взяли 1200 респондентів, повідомив керівник групи Олексій Антипович. Ситуацію у Франківську порівняли з груднем минулого року. За словами Антиповича, опитування – ініціатива Рейтингу.

Спеціальне дослідження проводили з таких тем: оцінка ситуації в місті; ставлення до національних політиків; задоволеність діяльністю центральної влади; задоволеність діяльністю місцевої влади; електоральні уподобання містян на місцевих виборах; найактуальніші проблеми міста та міграційні настрої.

Загалом 76% опитаних вважає, що справи в місті ідуть у правильному напрямку. 91% задоволені тією чи іншою мірою діяльністю міського голови, 67% тією чи іншою мірою задоволені діяльністю міськради.

73% франківців задоволені роботою громадського транспорту. 47% задоволені діяльністю міських комунальних закладів, трохи менше задоволені медициною. “Але на це, мабуть, впливають ціни на ліки”, – припустив Антипович. Він зазначив, що найбільше транспортом задоволені пенсіонери і найменше медициною теж задоволені пенсіонери.

“Секрет Марцінківа в тому, що три чверті вважають, що він виконав свої обіцянки”, – виснував голова соціологічної групи Рейтинг.

76% франківців готові взяти участь у наступних виборах, 49% з них голосуватимуть за “Свободу”. 21% – за “Слугу народу”, 8% – за ЄС, 6,8% віддали симпатії партії “Голос”, 5,2% підтримують “Батьківщину”.

За Руслана Марцінківа персонально готові віддати голоси 83% серед тих, хто йде на вибори. На другому місці Олександр Шевченко – 3,9%, на третьому Віталій Мерінов – 2,3%.

На запитання, які сфери мають бути пріоритетними для міської влади Франківська, містяни відповіли так. За важливістю – медицина (41%), якість житлово-комунальних послуг (34%), якість доріг (30%), освітні заклади (25%), побудова мосту на Пасічну (23%) та боротьба з корупцією. На останньому місці – оновлення парків та скверів, місця для заняття спортом, розвиток туризму – по 4%.

Антипович здивований, що лише 7% громади вважають важливим розвиток громадського транспорту.

Що стосується мосту на Пасічну, то 53% вважають, що це дуже велика проблема. А 42% франківців вважають проблемою забудову в центрі міста.

54% городян добре проінформовані про створення Івано-Франківської ОТГ. 57% позитивно ставляться до її створення, тоді як 18% вважають, що це призведе до погіршення ситуації в місті.

У третини мешканців Франківська є родичі на заробітках, кожен п’ятий хоче сам їхати на заробітки наступного року.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: