fbpx

«Результати парламентських виборів є наслідком електоральної революції в Україні», – Ольга Ситник

Політика 09:57, 07.08, 2019

Хто вони, нові слуги народу?: депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Ситник (Галабала) детально розповіла про склад і групи впливу у новому парламенті.

НА ФОТО: Ольга Ситник

У своєму відеоблозі вона повідомила, що ця Верховна Рада оновилась на 80%.

«Це найбільше оновлення з 1994 року (тоді ми мали 84% нового парламенту.) Хоча в 2014, 2012 роках Рада також оновлювалась більш як на 50%, однак стара політична система на чолі з елітою зберігалась», – розповіла Ольга Ситник (Галабала).

Вона також зазначила, що 326 людей будуть вперше в стінах нового парламенту. Один депутат від «Батьківщини» був вісім скликань. Є й такі, які були від двох до п’яти скликань.

Ситник розповіла і про вікові характеристики та особливості складу парламентських політсил:

«Багато хтось звик думати, що партія «Голос» має наймолодших депутатів, однак це не так. Середній їх вік: 40-45 років. Це переважно громадські активісти.

«Європейська солідарність». Середній вік її депутатів: 45-55 років. Вони переважно були депутатами. Це і жінка ІІІ тисячоліття, дружина генпрокурора Ірина Луценко, це і Вікторія Сюмар. А також Марія Іонова, Ніна Южаніна, які вже були депутатами. Тобто Петро Порошенко взяв свою найближчу команду. Трішки додав нових людей. Це Софія Федина, Яна Зінченко.

«Батьківщина». Вік 45-60. Вона є старшою за команду Порошенка. Це переважно ті люди, які вже були депутатами. І дві людини: Тарута і Наливайченко, які увійшли до топ-списку, однак їхніх людей у партії фактично немає.

«Опозиційний блок» – це найстаріша за віком фракція. Їм 55-65 років. Найстарший депутат парламенту має близько 80 років, і він також з цієї політсили.

Депутати від «Слуги народу» – наймолодші. Їм приблизно 25-35. Наймолодшому – 23 роки».

Ольга Ситник (Галабала) здійснила також детальний аналіз фракції «Слуга народу»:

«Фактично це наша правляча партія, яка сформує монокоаліцію.

Очевидно, що спікером буде молодий політик Дмитро Разумков. Віцеспікером може стати Роман Стефанчук, доктор юридичних наук, професор, займався адвокатською діяльністю. Це досвідчена людина, і саме він є ідеологом програми Зеленського про народовладдя і лібертаріанську економіку.

У «Слузі народу» є кілька однозначних груп впливу:

Перша – команда Зеленського. Їх приблизно 40. Це «друзі Кварталу». Це юристи, які обслуговували 95 квартал, є у списку концертний директор Тіни Кароль та 95 кварталу. Є організатори святкових заходів та ще низка шоуменів, які пов’язані з Кварталом. Всі вони орієнтовані на Зеленського.

Є також великий міф про те, що цей новий парламент буде нефаховий, що в ньому будуть кухарки, домогосподарки і весільні фотографи. Так, дійсно, деякі такі люди попали в парламент. Я їх називаю одіозними особистостями. Але варто зазначити, що у «Слуги народу» дуже багато людей з успішного бізнесу, тому нефаховими їх назвати важко. Їх приблизно 50. Окрім того, є низка юристів і адвокатів. Тобто бізнесмени – це друга група, які потрапили в парламент за списками «Слуги народу».

Далі – група, яка орієнтована на Дмитра Разумкова. Ті, які працювали з ним у консалтинговому бізнесі. Були його аналітиками.

Є також група експертів. Їх також приблизно 10 людей. Вони орієнтовані на Олексія Гончарука, який керував офісом ефективного регулювання при Кабміні. Це люди – вузькі фахівці у своїх сферах.

Невелика група до 10 людей – це група Авакова, однак вони не матимуть великого впливу, через те що депутати-мажоритарники від «Слуги народу» здобули велику кількість місць у парламенті.

Є також група Коломойського. Їх багато. Приблизно 30 людей. Вони сформовані з журналістів 1+1 та медіахолдингу Коломойського. Є група людей, яку привів Палиця, який був головою Волинської обласної ради, а перед тим керівником Одеської ОДА. Третя частина, яка входить до складу групи Коломойського, це мажоритарники, які пройшли по Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.

У «Слузі народу» також є випадкові люди. Їх понад сотня. Зараз йде війна за них, до якої умовної групи вони будуть належити».

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: