fbpx

Ростислав Кукурудз пояснив, чому "Європейська Солідарність" не підтримала проєкт Держбюджету

Політика 12:44, 23.12, 2020

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Івано-Франківській обласній раді Ростислав Кукурудз назвав прийнятий Верховною Радою проєкт Державного бюджету 2021 несправедливим щодо української армії та медиків. Про це Ростислав Кукурудз заявив під час виступу в обласній раді.

“Україна сьогодні воює на двох фронтах. Перший на сході країни, де наші воїни уже сьомий рік протистоять російській агресії. Другий фронт охоплює всю територію країни — медики всупереч усім обставинам уже дев’ять місяців борються з коронавірусною інфекцією. Боротьба з Росією і коронавірусом є основними викликами для України у 2021 році. Але президент Володимир Зеленський з Урядом, схоже, цього не розуміють. 15 грудня Верховна Рада голосами фракцій «Слуги народу», «Батьківщини» та депутатських груп «Довіра» та «За майбутнє» ухвалила Державний бюджет на 2021 рік. І що ми маємо у державному бюджеті 2021? Основна тенденція бюджету 2021 – це зростання вартості утримання влади. Збільшено бюджети Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Офісу Президента. Офіс Генпрокурора отримає на 2 млрд грн більше, ніж у цьому році. У той же час медицина, армія, освіта у наступному році не отримають додаткових надходжень. На жаль, лікарям, військовим, освітянам доведеться думати не про розвиток, а швидше про виживання”, – сказав Кукурудз.

“Вдумайтеся, член урядової команди, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, просив депутатів не підтримувати проєкт державного бюджету через недостатнє фінансування медицини. І це в умовах пандемії, коли нам потрібно боротися за кожного лікаря, кожну медсестру.
Фінансування армії зберігається на рівні минулого року, а з врахуванням інфляції можемо стверджувати, що наші військові, які захищають державу від російського агресора, отримають менше коштів. Фінансова децентралізація у 2021 році продовжить згортатись. Зокрема, Державний фонд регіонального розвитку скоротили на 4,86 мільярда гривень. Субвенції на місцеву освіту та охорону здоров’я скоротили теж на 4,8 млрд грн. Прийнятий у такій редакції державний бюджет не залишає Україні не тільки можливостей для розвитку, але і для стабілізації економічної ситуації”, – переконаний Ростислав Кукурудз.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: