fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Що буде з ПТУ? У партії "За майбутнє" знайшли спосіб, як залучити бізнес до модернізації навчальних закладів

Що буде з ПТУ? У партії "За майбутнє" знайшли спосіб, як залучити бізнес до модернізації навчальних закладів

Політика 19:25, 07.10, 2020

Партія “ЗА МАЙБУТНЄ” підготувала законопроєкт, який спонукатиме бізнес до модернізації навчальних закладів. Про це повідомляє пресслужба партії “ЗА МАЙБУТНЄ” Прикарпаття.

“Зокрема, передбачається, що підприємства, які робитимуть замовлення та фінансуватимуть підготовку фахівців, матимуть від держави податкові пільги, – пояснює суть законодавчого документа кандидатка до Івано-Франківської обласної ради Тетяна Пришляк. – Така ініціативи дозволить зміцнити зв’язок між профосвітою та виробництвом”.

Освіта передусім повинна відповідати викликам часу, використовувати новітні підходи в навчанні учнів із застосуванням сучасних технологій.

Кваліфіковані професійні кадри вкрай потрібні, але сьогодні профтехзаклади не можуть забезпечити їхню якісну підготовку, адже в більшості своїй мають застарілу матеріально-технічну базу. 

“Мало просто зробити ремонт, мова йде про потужне базове фінансування. У світі поширеною є практика: якщо бізнес робить замовлення на підготовку певних фахівців, то він може розраховувати на суттєве зменшення податків, – зазначає Тетяна Пришляк. – Таким чином держава спонукає бізнес вкладати в підготовку кадрів та робити замовлення на потрібних їм фахівців. А також модернізувати матеріально-технічну частину технікумів, коледжів та училищ. Учні мають працювати на сучасній, а не на техніці 90-х років, а то й з часів совєтів. Інакше хто їх візьме на роботу?”

Відповідальність за формування замовлення на робітників перейшла на регіональний рівень. Тому тепер всі зацікавлені у фахівцях мали би спільно погоджувати, в яких кадрах є найбільша потреба. 

Тетяна Пришляк наголосила на тому, що Прикарпаття має велику потребу у кадрах для туристичної, будівельної, деревообробної галузей, агропромислового комплексу та сфери послуг.

“Я дуже хочу, щоб випускники і ПТУ, і всіх інших закладів середньої спеціальної освіти змогли отримати якісну освіту, спрямовану на отримання практичних навичок, та будувати успішну кар’єру, не думаючи про необхідність емігрувати за кордон”, – зазначає політик.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: