fbpx

Що це було – успішна спецоперація чи шоу? В соцмережах обговорюють теракт у Луцьку

Політика 15:04, 22.07, 2020

Увага всієї країни прикута до подій у Луцьку – захоплення терористом-одинаком автобуса з пасажирами, яке врешті завершилося звільненням заручників та затриманням злочинця.

У соцмережах українці другу добу обговорюють і оцінюють дії представників влади і правоохоронців. Хтось радіє, що обійшлося без жертв і дякує Зеленському, хтось вважає все постановкою самої влади заради підняття підупалого рейтингу і відволікання від вкрай незручних для неї тем.

Володимир Зеленський виконує вимогу луцького терориста. Пізніше це відео президент видалив.

Особистість терориста і його абсурдні вимоги, перебіг переговорів за участю Зеленського, який виконав одну з вимог злочинця, і нарешті сама розв’язка – затримання та запізнілий штурм порожнього автобуса спецпризначенцями – породили масу конспірологічних версій. Усі вони так чи інакше зводяться до висновку, що ця історія – спектакль, метою якого є маніпуляція громадською думкою. Важко не погодитися з авторами, що для таких гіпотез є багато підстав.

 Відео, на якому видно, що спецпризначенці приїхали вже після затримання терориста

Підприємець Сергій Марченко:
Нас постійно виводять на емоцію. Пожалійте заручників. Пожалійте маму Рімму. Пожалійте Олену Зеленську з короною. Пожалійте Мендель з животом. Пожалійте самого президента, бо не має часу на своїх діток.
Але посада президента – це не про викликати жалість, а про вирішувати проблеми. Системно вирішувати, а не особисто сваритися з мерами мухосранськів, давать гарячу воду і регулювати ціни на хліб.
Вчора президент України показав, що тиск на нього – ефективний і дієвий. Для того, щоб отримати своє від Зеленського, достатньо просто створити гучний медіапривід і президент, як миленький, почне грати твій сценарій. Неважливо, чий сценарій: якогось психа, Арсена Борисовича з потішним спецназом на БТР чи взагалі росіян.
Спираючись не емоції, хтось думає, що Зеленський спас 20 людей. А спираючись на логіку і здоровий глузд, виходить, що не спас, а поставив під загрозу життя ще більшої кількості людей у майбутньому. Бо тепер погратися на слабких місцях Зеленського захоче не тільки дорогий Арсен Борисович, а ціла купа інших людей, вклчно із неконтрольованими психами.
Президент не може бути емоційним. Президент має бути розважливим. Бо він не няня в дитячому садку, не медсестра, не мама і не бабуся, щоб вражати своєю емпатією. Він президент країни і головнокомандувач. ВІн той, хто має дивитися хоча б на крок уперед і убезпечувати країну від проблем, а не створювати їх на рівному місці.

Народний депутат України Микола Княжицький:
Засуджувати Зеленського за виконання вимог террориста не потрібно. Врешті, він не фахівець ні у держуправлінні, ні у роботі спецслужб. Якщо це потрібно було для порятунку людей, він діяв правильно.
Але це звернення виникло з двох причин: або наші силові органи ні на що не здатні,не мають ані стратегів, ані переговорників, ані фахівців із спецоперацій, або хтось вигадав для Зеленського такий дешевий піар, який продемонстрував, що наші силові органи ні на що не здатні. Далі Зеленський повинен сам тушити пожежі, робити пересадку серця, пілотувати космічні кораблі. От бачив, як один лідер рятував на дельтаплані червонокнижних білих журавлів . Теж приклад. Як інакше відволікти людей від падіння економіки, бездарних законів і корупції ?

Підприємець Денис Квасов:
Я так розумію, тепер після цього х…ового шоу з “луцької області” для плєбса, яким вдало перекричали того військового, шо вмер, бо “нада проста пєрєстать стрєлять”, і вапшє у мєня вихадной, я атдихаю на дачє, заради нашої безпеки тепер не лише даїшнікам, а любому поцу у формі наша тіпа верховна тіпа рада надасть право перевіряти всіх і всюди без підстав і пояснень?
Десь я це вже бачив. А! в Китаї — найдемократичніший країні! Ну так. Там мені справді було дуже безпечно. І взагалі добре жилось. Але я знав, що я там на короткий час. І потім повернусь додому, де можна думати і дихати, і камери не зазирають тобі в писок з кожного слупа. Але на Китай тут, в Україні, я не підписувався.
Отак потрошку, крок за кроком, не надто помітно, але одного дня ми прокинемось у авторитарній країні. Прозріємо, але буде пізно. Той майдан буде вже дійсно кривавим. Попередній здасться дитячими іграми.
Отакі думки. А ше чомусь часто виходить, шо #аяжказав

Банкір Борис Кушнірук:
Питання, чи не маємо ми справу з дешевою, але цинічною постановкою, в якій використали ні в чому невинних людей, залишається відкритим. І якщо це так, то друге питання, знав про це Президент Зе чи його використали втемну.
Отже, питання, чому цим “а-ля терористом” займалася не СБУ, а Аваков, що у Луцьку робив заступник Глави Офісу Президента України Кирило Тимошенко, який відповідає саме за питання піару, залишаються відкритими.
І скільки би зараз активно не поширювали тезу про чесного, порядного Президента Зе, для якого життя людей понад усе, без відповідей на поставлені питання, я би не довіряв цьому пафосу. Який може виявитися просто цинічною піар технологією. Недарма так багато хто написав, що добре, що у нас хоча би задля підняття рейтингу не підривають житлові будинки, як це було у Мордорі.

Командир ДУК Правий сектор Андрій Стемпіцький:
Я так розумію, що недоумок-терорист своїми діями в Луцьку витіснив цілком з інформ-простору дві незручні для влади теми:
1) погрози кадирова та російського пропагандиста матвєйчєва Зеленському, як Президенту України, котрому не вистачило духу дати гідну своїй посаді відповідь;
2) смерть “під особистим контролем” пораненого та кинутого в “сірій зоні” українського воїна, після якої ні Президент, ні вище військове керівництво країни не дали жодного притомного пояснення.
Тепер увага всіх прикована до класичного захоплення заручників в автобусі. Дуже дивні (беззмістовні) вимоги терориста та і об’єкт з місцем не дуже вдалі.
Далеке від столиці невеличке місто Луцьк, та звичайні люди в автобусі, що не додає симпатій до терориста, який таким чином “бореться із системою” і мав би викликати у простих людей розуміння та симпатію (наприклад, якби він захопив когось з корупціонерів-чиновників чи силовиків, чи хабарників-суддів або прокурорів). Це було б логічно. Хіба він, дійсно, не сповна розумом.
Якось все штучно і неприродньо для України виглядає…
Подія має всі ознаки теракту, але інформаційно ми бачимо та чуємо: МВС, Аваков, Геращенко, правоохоронці.
А мало би звучати: СБУ, АТЦ, “Альфа”, Баканов. Щось знову не так, хтось знову показує свою незамінність.

Блогер Сергій Бригар:
Режисер – ідіот. Виконавець – ідіот. Хотіли виставити Зє дуже хорошим, але вийшло трохи інакше – гідрант вже вкотре показав себе ідіотом.
Але то все для людей з критичним мисленням і вмінням аналізувати інформацію.
Найгірше в цій ситуації те, що “простий піпл” це абсолютно тупе шоу схавав – переймався, сльозу пускав…

Народний депутат України Борислав Береза:
Завдяки цьому відео ми бачимо, що в СБУ є спецназ, який приїжджає після того, як терорист здався поліції. Ще видно, що в СБУ була світло шумова граната, яку вони використали після того, як терорист здався, а заручники спокійно виходили з автобуса.
А ще зрозуміло, що сам спецназ не винен, що їх виставили клоунами, але цікаво, хто дав такий ідіотський наказ? Хоча з огляду на те, зто очолює СБУ, багато що стає зрозуміло. Вихідець з Квартал-95 лейтенант Баканов, мабуть, хотів, щоб усе виглядало смішно і видовищно. У нього вийшло. Над цим відео вже сміються не тільки в Україні. Вітаю, але це фіаско!

Нагадаємо, після спецоперації в Луцьку Нацполіція оголосила про посилення заходів безпеки у дев’яти регіонах держави, в тому числі в Івано-Франківській області.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: