fbpx

Що Рада наприймала? Ольга Ситник проаналізувала закони, ухвалені 9-13 вересня

Політика 16:51, 16.09, 2019

Розпуск ЦВК, імпічмент, вітчизняний кінематограф, іноземні страхові компанії, великогабаритний транспорт, дороги та євробляхи – ці теми минулого тижня стали новими законами. Ухвалені Радою закони проаналізувала одна з лідерок партії «ВОЛЯ», депутатка Івано-Франківської обласної ради Ольга Ситник у своєму блозі на ютуб-каналі.

Вона акцентувала на двох скандальних законах – про розпуск ЦВК та імпічмент, інформує пресслужба партії “Воля”

«Щодо ЦВК питання дискусійне з юридичної точки зору, але це рішення є логічним, адже склад ЦВК був монопольно сформований БПП та Народним Фронтом», пояснила Ольга Ситник.

Вона зауважила, що за це рішення проголосували всі партії, крім “Європейської солідарності” Порошенка та «Голосу» Вакарчука. Різні точки зору були і з приводу закону про імпічмент.

«Ми довго вимагали прийняття цього закону, в Конституції в принципі прописана така процедура, але вона досить складна – спочатку потрібно 226 голосів народних депутатів, щоб створити ТСК і розпочати розслідування можливих злочинів Президента, потім потрібно 338 голосів, щоб зняти президента з посади. Але, оскільки не була врегульована процедура створення ТСК, то процедура імпічмента на самому початку блокувалась. У новому законі створення ТСК врегульоване. Втім сама процедура імпічменту залишається дуже складною, тому Президент як був недоторканний, так і залишився, ніхто не може порушити проти нього кримінальну справу», зазначила політикиня.

Ольга Ситник звернула увагу на зміні до бюджетного кодексу щодо формування державного дорожнього фонду відтепер штрафи за порушення правил дорожнього руху, а також за перевантаження великогабаритного транспорту йтимуть до спеціального фонду, який буде спрямовуватись на ремонт доріг.

«В цей спецфонд вже спрямовуються акцизи з пального (8 млрд грн), мито за імпортоване паливо (32 млрд грн), плата за проїзд автомобільними дорогами (28 млн грн) та ввізне мито на автомобілі, крім євроблях (221 млн грн). Досі штрафи спрямовувались у місцеві бюджети, це приблизно 220 млн грн, така сума не має суттєвої ваги, цього року заплановано витратити 74 млрд грн на дороги», наголосила вона.

Ситник відзначила закон, який вводить штрафи за перевантаження великогабаритного транспорту.

«Ще в 2014 році проводили експеримент і визначили, що за дотримання належної ваги вантажівок економія на реконструкції доріг становитиме 50%, а якщо їздитиме перевантажений транспорт, до 2030 року ми втратимо 4 млрд доларів на дорогах, а загальна втрата економіки становитиме 10 млрд», акцентувала політикиня.

Крім того, Рада ухвалила закон, який електронно синхронізує транспортні накладні, що спростить процедуру ввезення товарів з ЄС, також відтермінувала на 3 місяці штрафи за нерозмитнені авто і спростила умови роботи міжнародних страхових компаній в Україні.

«Підприємцям стане трохи легше працювати, збільшиться кількість страхових компаній, а власники авто на іноземній реєстрації отримали ще 3 місяці, аби без штрафів розмитнити авто, якихось змін до самої процедури і умов розмитнення не прийняли», пояснила Ольга Ситник.

Вона відзначила закон, що передбачає державну підтримку кінематографа, держава компенсовуватиме до 30% коштів, витрачених на зйомку серіалів чи фільмів в Україні.

«Окрім закону про імпічмент, решта законів не є якимись системними змінами, вони трішки полегшують життя підприємцям, та суттєво не впливають на життя простого українця. Відтепер за його вікном їздитиме більше вантажівок, по телевізору буде більше українських серіалів, порушивши правила дорожнього руху, він платитиме штраф, знаючи, що ці кошти підуть на дороги, і у найближчі місяці його не оштрафують за нерозмитнене авто», підсумувала Ольга Ситник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: