fbpx

Що робити, коли у вас алергія на холод: поради лікаря-дерматолога

Політика 21:13, 21.02, 2020

Цьогорічна зима дивує нас все більше і більше. Жодного снігу чи морозу, тільки дощ і болото. Тому люди приділяють менше уваги захисту шкіри  від холоду, цим же роблять значну помилку. До яких наслідків це може призвести і як їх уникнути, пояснює Мар’яна Жовнірук, лікар-дерматолог вищої категорії, лікар медичного центру «Оксфорд Медікал».

лікар-дерматолог Мар’яна Жовнірук про те, що таке алергія на холод

Мар’яна Жовнірук, лікар-дерматолог вищої категорії, лікар медичного центру «Оксфорд Медікал»

ЩО ТАКЕ АЛЕРГІЯ НА ХОЛОД?

Алергія на холод чи мороз – це стан, який виникає при тривалій дії низьких температур на шкіру людини, що симптоматично нагадує кропивницю або поліноз.

Мушу зазначити, що алергія – реакція організму людини на проникнення чужорідного агента. Холод  чи вітер – це не чужорідне тіло, а тільки фізичний фактор, що несе подразнюючу дію на шкіру, тому в медичній термінології не існує такого визначення як «алергія на холод». Коректніше назвати цей стан контактним дерматитом або ксерозом шкіри.

І виникає він в тих людей, які важко переносять зміну температури, особливо дію низьких температур, тоді їх організм вмикає стан, який дуже схожий на алергічну реакцію. Це тому, що при надмірному охолодженні формуються специфічні білки, які наш організм сприймає як чужі. Тому імунна система починає з ними боротися.

Як ми зазначали, холодову алергію викликає не тільки мороз, а й різка зміна температури з амплітудністю від 20°, дія вітру на відкриті ділянки шкіри (особливо в поєднанні з підвищеною вологістю).

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ХОЛОДОВОЇ АЛЕРГІЇ

Патологічна реакція організму на холод проявляє себе як поліноз, або як кропив’янка. В основному пацієнти скаржаться на:

·         почервоніння шкіри;

·         різке печіння;

·         свербіж шкіри;

·         набряк шкіри;

·         появу висипань у вигляді червоних плям та папул;

·         сльозоточивість;

·         загальне нездужання;

·         ринорея (витікання прозорої рідини з носа);

·         сильні тріщини на губах та ін.

Оскільки людина не може втриматися від того, щоб не почухати шкіру, виникають невеликі екскоріації (розчухи), що є вхідними воротами для інфекції. У такому випадку можуть виникати значно важчі ускладнення.

ЯК УСУНУТИ ОЗНАКИ ХОЛОДОВОЇ АЛЕРГІЇ?

Для початку варто уникати проявів холодової алергії, а саме старатися у холодну пору прикривати обличчя одягом, носити рукавиці і не робити підкати на штанах (як раніше зазначали мої колеги, це зовсім не стильно). Наносіть захисний крем на обличчя та руки приблизно за пів години до виходу на вулицю. Вживайте багато теплих напоїв, вони усуватимуть зневоднення і не дадуть шкірі пересихати на вулиці. Використовуйте гігієнічну помаду.

Якщо вже виникла така неприємна ситуація, як так звана холодова алергія, рекомендую дотримуватися таких порад:

·         не розчухуйте шкіру, це тільки погіршить ситуацію;

·         в жодному разі не «лікуйте» шкіру гарячою водою, в такому випадку алергія тільки посилиться;

·         при перших ознаках верніться до сімейного лікаря або до дерматолога. Лікар огляне шкіру і призначить відповідне лікування.

Лікування холодової алергії залежить від стану пацієнта і можливості приєднання ускладнень.

Любі друзі, у будь-яку пору року не нехтуйте доглядом за вашою шкірою! Адже шкіра – одна із найбільш чутливих ділянок. Варто зауважити, що алергія на холод може бути сигналом появи інших, більш серйозних захворювань! Будьте здорові та при необхідності відвідуйте лікаря!

Для запису до дерматолога телефонуйте: 067 3 777 299, 050 3 777 299.

Та звертайтесь за адресами: вул. Василіянок, 1 та вул. Незалежності, 93А.

Партнер публікації – клініка “Оксфорд Медікал”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: