fbpx

Що зроблено: прикарпатські "слуги народу" розповіли про рік у парламенті

Політика 10:27, 31.07, 2020

В Івано-Франківську звітували прикарпатські нардепи від політичної партії «Слуга народу». Голова обласної організації партії, народний депутат Олена Вінтоняк, а також народні депутати Ігор Фріс, Роман Мулик, Олександр Матусевич та Зіновій Андрійович розповіли про рік роботи у Верховній Раді.

Як зазначила Олена Вінтоняк, депутати рік тому поставили перед собою завдання зупинити практику потрапляння до влади з корисливих мотивів — задля привілейованого статусу чи політичної корупції. Тому першим законом, який вони ініціювали, було скасування депутатської недоторканності. Саме ці зміни народні обранці вважають одним із найбільших досягнень за рік.

«Це був прорив, — каже Олена Вінтоняк. — Депутати стали рівними зі всіма громадянами країни. Ліквідація «касти недоторканих» зменшила і корупційну цінність мандата».

Вона зауважила, що у Верховній Раді вдалось припинити кнопкодавство. Тепер це загрожує депутатам втратою мандата, а штрафні санкції за прогули засідань посилили.

Ще одне вагоме досягнення — зріс темп діджиталізації. Зокрема, зараз успішно працює електронний документообіг, що розвантажує багато різноманітних служб та значно економить кошти.

слуга народу звітувала у Франківську

За кожним із народних обранців закріплена своя галузь. Для прикладу, за Ігорем Фрісом, народним депутатом від 84 виборчого округу,  — реформування органів юстиції. І у цій сфері вже є чимало успіхів. Фріс зауважив, що діяльність монобільшості — партії «Слуга народу» — це реалізація програми Президента.

«Мною було подано і зареєстровано у співавторстві 59 законопроєктів, 9 стали законами, більшість вже підписані або будуть подані на підпис Президенту, — говорить народний депутат Ігор Фріс. — Це цікаві законопроєкти: зокрема, першим був антирейдерський, і на сьогоднішній день ми маємо значні покращення щодо нерухомого майна та справ на підприємствах».

Зіновій Андрійович, депутат-мажоритарник за виборчим округом № 87, у своєму виступі вказав на важливості завершення реформи територіально-адміністративного устрою. Перший законопроєкт, який підтримав народний обранець у Парламенті, — №1031 про скасування пайової участі.

«Завдяки законопроєкту №1031 ми дали можливість місцевим бюджетам у 2020 році зберегти близько 2 млрд грн, — зазначив він. — А законопроєкт №2231 щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів дозволив громадам зберегти 8 млрд грн».

У 2020-му працювати було нелегко, зізнаються народні обранці. Корективи у робочі плани внесла пандемія та фінансова криза, як наслідок. Роботи додалося і довелося ухвалювати нові рішення щодо запобігання пандемії та її наслідкам. 

«В основному рішення стосувалися медицини, захисту бізнесу та соціальних гарантій, —  зазначає Роман Мулик, народний депутат по загальнодержавному багатомандатному округу. — До прикладу, у сфері захисту бізнесу було запроваджено мораторій на перевірки, заборону підвищувати відсоткову ставку за кредитами».

слуга народу звітувала у Франківську
Роман Мулик і Зіновій Андрійович

Вже влітку цього виникла ще одна проблема, яка значно нашкодила мешканцям Івано-Франківської області, — повені, які затопили чимало обійсть. Через стихію постраждали всі райони області, і приймати рішення щодо ліквідації наслідків у Верховній Раді потрібно було оперативно.

За словами народного депутата від 86 округу Олександра Матусевича, держава не зобов’язана була допомагати постраждалим від паводків, але стояти осторонь чужої біди влада просто не могла.

«На сьогоднішній день люди отримують компенсації, відновлювальні роботи розпочалися. Наше зобов’язання на майбутнє — запобігання паводкам. Ми вже проводили робочі наради стосовно цього питання», — пояснює він.

Такі звіти стануть щорічною практикою, щоб мешканці могли детально ознайомитися із проведеною роботою депутатів, а вся інформація буде доступною на їхніх офіційних фейсбук-сторінках.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: