fbpx

"Слуги народу" сплагіатили законопроєкт про заборону "руского міра" в прикарпатського екснардепа

Політика 11:33, 20.03, 2021

Законопроєкт про заборону та засудження ідеології “руского міра” від нардепів “Слуги народу”, який 17 березня зареєстрували у ВРУ, фактично повторює законопроєкт колишнього нардепа Олександра Шевченка, поданий ще 28 вересня 2018 року.

Депутати “Слуги народу” Олег Дунда і Олександр Аліксійчук пропонують визнати в Україні ідеологію “руского міра” спорідненою формою націонал-соціалізму (нацизму) та засудити як тоталітарну, ксенофобську ідеологію, яка несумісна з основоположними правами і свободами людини і громадянина та становить загрозу національній безпеці держави.

Автори повторюють і дещо розвивають формулювання законопроєкту Олександра Шевченка про те, що “рускій мір” – це форма націонал-соціалізму (нацизму), російська неоімперська геополітична, культурно-історична ідея міжнародного та міждержавного співтовариства, об’єднаного причетністю до Росії і прихильністю до російської мови та культури, під гаслами єднання та захисту носіїв російської мови та культури, православної віри, спільної історичної пам’яті та спільних поглядів на суспільний розвиток”.

Як і Олександр Шевченко, норми про засудження ідеології “руского міра” та заборону її пропаганди “слуги” пропонують впровадити через внесення відповідних змін і доповнень до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та інших законів України.

Єдина посутня відмінність між законопроєктами Шевченка і обранців від “Слуги народу” – у механізмі притягнення до відповідальності та покаранні за порушення закону.

Законопроєкт Шевченка передбачав кримінальну відповідальність за пропаганду ідеології “руского міра” і покарання через обмеження волі. “Поширення інформації, спрямованої на виправдання злочинного характеру ідей російського світу («руского міра»), в тому числі заклики до проведення мітингів, демонстрацій, протестів під гаслами приєднання окремих регіонів України до Російської Федерації; публічні висловлювання осіб, які виправдовують військову агресію проти України «для захисту російського і російськомовного населення»; поширення «загальноросійської ідеї» об’єднання українського, білоруського та російського народів в єдиний «триєдиний“ російський народ» – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої”, – йшлося в законопроєкті Шевченка. Для цього він пропонував внести відповідні зміни в Кримінальний кодекс України.

“Слуги” ж пропонують повноваження карати за пропаганду “руского міра” надати Раді національної безпеки та оборони України, що означає на практиці – чинному президенту України, який є головою РНБО. Відтак РНБО зможе припиняти діяльність юридичних осіб, політичних партій, інших об’єднань громадян, засобів масової інформації в разі виявлення пропаганди, фінансової, адміністративної, іншої ресурсної підтримки ідеології “руского міра”. Для цього пропонуються зміни та доповнення в низку законів України (ЗУ «Про Раду Національної безпеки і оборони України», ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», ЗУ «Про інформаційні агентства», ЗУ «Про політичні партії», ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та інші).

У разі ухвалення законопроєкту Дунди–Аліксійчука будь-які активи та майно, що використовуються для пропаганди та іншої ресурсної підтримки ідеології “руского міра,” за рішенням РНБО передаватимуться до управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

На сьогодні законопроєкт спрямовано на розгляд Комітету з правової політики.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: