fbpx

Сьогодні - День матері: історія і традиції

Політика 10:02, 10.05, 2020

Матір віддавна вважають символом берегині родини. День матері святкується у світі 10 травня, в Україні традиційно у другу неділю травня. У цей день вітають своїх неньок і дякують їм за подароване життя й підтримку.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято.

День матері уперше почали відзначати після Першої світової у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині. Ще раніше Британія святкувала так звану «материнську неділю» – у четверту неділю Великого посту.

День матері в Україні уперше відзначили у Львові – у 1929 році. Відтоді українки поширили цю традицію на землі Тернопільської області і Східної Галичини.

Невдовзі СРСР заборонив відзначення цього свята, а вже з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій Свято матері повернулося до України.

Офіційно День матері святкують в Україні з підписанням президентом відповідного указу від 10 травня 1999 року.

В День Матері прийнято вітати матерів і надавати їм знаки уваги, а також дарувати символічні подарунки.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: