fbpx

Стриманий макіяж, заборонені шорти та мініспідниці: в НАУ ухвалили дрес-код для студентів

Політика 18:50, 09.07, 2021

У Національному авіаційному університеті запровадили дрес-код для студентів, ухваливши правила про їх зовнішній вигляд. Тож тепер до вишу заборонено приходити у шортах, топах, мініспідницях та одязі з “неформальною символікою та атрибутикою”.

Це додаток до розпорядження ректора НАУ Максима Луцького “Пам’ятка про зовнішній охайний вигляд студентів Національного авіаційного університету”, в якому конкретизується, як повинні одягатися студенти.

Цим документом керівник національного вишу вирішив “підвищити репутацію установи високої культури”. У дрес-коді, підписаному 5 липня 2021 року, міститься 11 заборон для студентів та працівників НАУ, інформує 24 Канал.

Зокрема, у розпорядженні є цікавий пункт про те, що “одяг повинен відповідати зросту, виражати повагу господаря до самого себе і суспільства”.

Також у виші студентам заборонено носити:

 • шорти та мініспідниці (її довжина не повинна перевищувати 10 см від коліна),
 • декольте, яскраві сорочки і топи,
 • купальники і халати,
 • одяг з неформальною символікою та атрибутикою,
 • також у студенток та викладачок має бути стриманий макіяж.
Стриманий макіяж, заборонені шорти та мініспідниці: в НАУ ухвалили дрес-код для студентів 1

Ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький заявив у коментарях “Цензор.Нет“, що врегулює ситуацію. Він вважає, що хейт щодо пам’ятки про зовнішній вигляд абсолютно недоречний.

“Це рішення приймалося конференцією трудового колективу, і не поточного року, а з 2018. Ми державна установа, ми установа вищої освіти, і мати відповідний зовнішній вигляд тут, я вважаю, нормально і для студентів, і для викладачів”, – сказав Луцький.

За його словами, ці рекомендації жодним чином не мали на меті когось образити, а тим більше спровокувати звинувачення в сексизмі.

Максим Луцький додав, що недотримання рекомендацій не передбачає санкцій і є цивілізованим побажанням до студентів і викладачів.

“Так чи інакше, ситуацію ми врегулюємо. Обговоримо з органами студентського самоврядування, винесемо на розгляд конференції трудового колективу, за підсумками ініціюємо зміни в наших внутрішніх документах”, – додав він.

Користувачі соцмережі відреагували на такі правила про зовнішній вигляд критичними зауваженнями та сарказмом. Деяким людям це нагадало Радянський Союз, а інші відзначають, що певні пункти дуже дивні.

Коментарі користувачів фейсбуку:

 • “Що поганого в неформальній атрибутиці і яскравих сорочках? На тлі депресивно сірих і зелених, як отрута, стін викладачеві було б приємно бачити яскравих студентів, а студентам – яскравого викладача”.
 • “Боже, як за**ав цей “совок”. Ось людям не йметься “построїти” студентів рядами.
 • “Довжину спідниці, що не перевищує 10 см від коліна, можна трактувати як вгору, так і вниз. Тож тоді цей пункт дозволяє носити міні-спідниці довжиною хоч 5 см”.
 • “Тобто чоловікам можна яскраво фарбуватися, а жінкам ні? Ох, цей сексизм…”
 • “А як визначити рівень яскравості сорочки? Є якісь прилади для вимірювання і стандарт яскравості?”
 • “Що значить класичний одяг? Класичні фрак і вечірнє плаття, класичні шкіряні штани і косуха, класичні хіповські сукні та широкі штани, що там ще з класики?)”

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: